ז'ואן לאפורטה: "החלטות רעות בברסה השפיעו על ליאו מסי"

ראיון בלעדי. נשיא הקטאלונים בעבר, שמתכנן קאמבק ב-2016: "שחקן כמו מסי מוכרח להרגיש נוח כדי ליצור את האמנות שלו. מוריניו? אני מעדיף מאמן שדוגל בפילוסופיית המשחק של קרויף"

מירי נבו, שירי אלג'ם ועודד הלפרין, מונאקו  19.11.14 - 10:50
תחילת כתבה

פפ גווארדיולה, ליונל מסי, צ'אבי, אנדרס אינייסטה, קרלס פויול - כל אלה ועוד היו אחראים להצלחה המקצועית האדירה של ברצלונה בשנים האחרונות. הצד הניהולי, באופן טבעי, זכה להרבה פחות חשיפה, אבל כנראה שגם שם נעשו דברים חיוביים - משהו שקשה לומר על ההנהלה הנוכחית של מועדון הפאר.

מדיניות הרכש, הסחבת במשא ומתן עם מסי, החשדות סביב עסקת העברתו של ניימאר - על כל זה ועוד אחראית הנהלת בארסה בשנים האחרונות, מה שמביא אוהדים רבים של הקטאלונים לחלום על הבחירות לנשיאות ב-2016. מי שצפוי להתמודד על התפקיד - וכנראה גם להיבחר במקרה כזה - הוא אותו אחד שהיה שם בתחילת הדרך של ה"פפ-טים", ז'ואן לאפורטה.

בראיון בלעדי לשליחי ערוץ הספורט למונאקו, נשיא ברצלונה לשעבר הכין את הקרקע לחילופי שלטון אצל סגנית אלופת ספרד. "יש הרבה סיבות לכך שהיכולת של מסי שונה כיום", פתח לאפורטה והוסיף: "בשבילי הוא השחקן הטוב ביותר בהיסטוריה. יש שחקנים טובים אחרים, אבל הוא הטוב ביותר. הוא היה בטופ מההתחלה ועד עכשיו, ובטופ הוא יישאר. במועדון שלי קורים הרבה דברים, במיוחד החלטות רעות של ההנהלה, שהשפיעו על שחקנים כמו מסי. כשיש לך שחקן בסדר הגודל של מסי אתה צריך לדאוג לו, וליצור את האווירה הטובה ביותר שבה הוא ירגיש נוח ויוכל ליצור את האמנות שלו".

מה אתה חושב על העונה של ברצלונה עד כה?
"זה לוקח זמן, יש מאמן חדש. צריך להעניק את כל הביטחון למאמן ולשחקנים כדי לפתח את הסגנון שלהם. אוהדי בארסה צריכים לתמוך בקבוצה ולהיות סבלניים במקרה הזה".

בימים האחרונים דיווחה התקשורת בספרד כי לאפורטה - אם יהפוך לנשיא החדש ב-2016 - ישקול להביא לעמדת המאמן את לא אחר מאשר ז'וזה מוריניו, מי שנחשב לאויב מספר 1 בקאמפ נואו. בראיון לערוץ הספורט, עם זאת, הפוליטיקאי שלל זאת: "מוריניו הוא מקצוען גדול, אבל אמרתי כבר - הרעיון שלי לגבי מאמן הוא כזה שדוגל ב'פילוסופיית קרויף'. זה לא המצב, אבל אני מכבד אותו כמובן. אני מעדיף מאמנים שהולכים אחרי הפילוסופיה של יוהאן קרויף".