משלוש תצא אחת: המאבק על הכרטיס לצ'מפיונס

ולנסיה, חטאפה וסביליה יתמודדו במחזור הסיום על המקום ה-4

מערכת אתר ערוץ הספורט  18.05.19 - 10:12
מי ייקח את הכרטיס לצ'מפיונס? (Gettyimages)
מי ייקח את הכרטיס לצ'מפיונס? (Gettyimages)
תחילת כתבה

המחזור ה-38 והאחרון בליגה הספרדית יתקיים היום (שבת) ללא משחקיהן של ריאל מדריד וברצלונה, שסיימו למעשה את העונה וישחקו בראשון. לאחר שהאליפות כבר הוכרעה, נשאר עוד לדעת מי הקבוצה השלישית שתרד, יחד עם ראיו וייאקנו והואסקה, ומי תשיג את המקום הרביעי ואת הכרטיס לליגת האלופות.

במאבק על המקום הרביעי נמצאות שלוש קבוצות, ולנסיה, חטאפה וסביליה, כשהראשונה צריכה ניצחון במשחקה מול ויאדוליד כדי להבטיח את המקום בצ'מפיונס. מי שתחכה למעידה של ולנסיה, זו חטאפה שתשחק מול ויאריאל, ונמצאת נכון לעכשיו במקום החמישי עם אותו מספר נקודות (58) כמו העטלפים, אך נופלת מהם במאזן הפנימי.

הקבוצה הבאה של מונאס דאבור, סביליה, שנמצאת בכושר רע וכמעט איבדה סיכוי למקום הרביעי, אחרי שניצחה רק משחק אחד מתוך חמשת האחרונים בליגה, תוכל להשיג בכל זאת את הכרטיס אם תנצח בבית את בילבאו ושתי הקבוצות שמעליה יפסידו. שלושת המשחקים ייערכו במקביל (17:15).

ג'ירונה, שממוקמת כרגע מתחת לקו האדום, במקום ה-18, ונמצאת בתקופה רעה עם ניצחון אחד בלבד בתשעת משחקי האחרונים, תהיה חייבת לנצח את אלאבס בביתה ולקוות שסלטה ויגו תפסיד לראיו וייאקנו שכבר איבדה עניין בליגה אחרי שירדה. שני המשחקים יתקיימו בשעה אחידה (21:45).