פולסטר: "לדאבור יש הכל כדי להצליח בסביליה"

חלוץ העבר המצליח מאמין בישראלי: "מחכה לראות אותו כובש בפיחואן"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.05.19 - 10:29
דאבור. ציפיות רבות (getty)
דאבור. ציפיות רבות (getty)
תחילת כתבה

מואנס דאבור עומד בפני הרפתקה חדשה בספרד. החלוץ הישראלי שחתם בסביליה, ינסה להטביע את חותמו גם בלה ליגה, לאחר שעשה זאת במשך שנים באוסטריה. לקראת מעבר גדול כמו זה, ישנם לא מעט סימני שאלה, אבל אם שואלים את טוני פולסטר, דאבור מוכן לאתגר.

חלוץ העבר האוסטרי סיים כמלך השערים בליגה המקומית שלוש פעמים (1985-1987) לפני שעבר גם כן לשחק במדי האנדלוסים. "דאבור נמצא בתקופה מדהימה. הוא תמיד ממוקם טוב. חלוץ טוב תמיד מושך אליו את הכדור. יש לו איכויות רבות. אני מקווה שיצליח בסביליה. יש לו את הכל כדי לעשות זאת. הוא חכם ורעב. אחרי שלוש שנים באוסטריה, הוא צריך לעשות את הקפיצה".

פולסטר, שערך 106 הופעות המועדון בהן כבש 56 שערים, הסביר איך ניתן להשתפר בסביליה: "לשחק בראמון סאנצ'ס פיחואן זה תמיד אתגר. אני עדיין זוכר איך חגגנו שערים עם האוהדים, הם לא מפסיקים לעודד. אני מקווה לראות משחק בו דאבור יכבוש".

למרות הכל, האוסטרי צופה גם קשיי קליטה: "צריך זמן להסתגל. אנשים זוכרים את השערים שכבשתי, אבל העונה הראשונה לא הייתה קלה. פתאום, הכל חדש. באוסטריה ידעתי הכל ובסביליה למדתי הרבה. זה לא היה קל. כדורגל בסופו של דבר מתבסס על ביטחון, ודאבור נמצא בתקופה מדהימה. אף אחד לא כובש כל כך הרבה שערים כמוהו".