דאבור: מה שקרה בנבחרת נשכח. זה הובן

חלוץ סביליה על סערת החתונה. על סלאח: הכחיש שלא רצה אותי

מערכת אתר ערוץ הספורט  11.07.19 - 08:33
תחילת כתבה

אחרי שהיה מלך השערים בשווייץ ובאוסטריה, מואנס דאבור רוצה לשחזר את ההישג גם בליגה הספרדית. המשימה של החלוץ, שחתם כבר במהלך העונה שעברה בסביליה, תהיה הרבה יותר קשה מול יריבות ברמה של ריאל מדריד וברצלונה, אבל אחרי תקופת התאקלמות קצרה, הוא מאמין שגם שם הוא יעשה מה שהוא יודע הכי טוב - לשים את הכדור בשער. רגע לפני, הוא שוחח עם התקשורת הספרדית ודיבר, בין היתר, גם על תקרית החתונה בנבחרת והיחסים עם מוחמד סלאח.

"הרושם הראשוני טוב מאוד, למרות שאני פה רק כמה ימים", סיפר דאבור, "זה שונה לגמרי ממה שהתרגלתי אליו. הדבר הראשון שאני רוצה לעשות זה ללמוד את השפה כדי שאוכל לדבר עם חבריי לקבוצה על ומחוץ למגרש. האיכות והאינטנסיביות גבוהים מאוד, לשחק בליגה הספרדית זה חלום ואתגר עבורי. אני צריך להסתגל כמה שיותר מהר. אני יודע שזה לא הולך להיות דומה למה שחוויתי באוסטריה".

"בסופו של דבר הדבר הכי חשוב הוא לשים את הכדור בשער", המשיך החלוץ, "זה לא יהיה קל כי זו הליגה הטובה בעולם, עם היריבים הטובים ביותר.  אני לא רוצה להציב לעצמי מספר, אבל בקבוצה כמו סביליה, שיוצרת מצבים, אני יכול לכבוש הרבה שערים".

דאבור נשאל על תקרית החתונה וטען כי בנבחרת סלחו לו ולא מתכוונים להעניש אותו: "למרבה המזל, מה שקרה בנבחרת כבר נשכח. אמרתי שאני לא יכול להזיז את תאריך החתונה וזה הובן. הרעש מסביב? זו הפעם הראשונה שקורה לי דבר כזה בקריירה. אף פעם לא הייתה לי בעיה עם מאמן או מנהל ספורטיבי. אני חושב שאני בחור חיובי ושמח. אני חושב ששוב דבר לא ישתנה ואני אמשיך לשחק עם ישראל".

"אני מקווה שכל הרעש סביבי לא נוצר בגלל שאני מוסלמי", המשיך דאבור, "הדברים השתנו בנבחרת מאז שהגיע המאמן האוסטרי (הרצוג) והצוות שלו. זה משהו גדול שחמישה מוסלמים יכולים לשחק בנבחרת ישראל. הבעיה מתחילה כשמתחילים לדבר על פוליטיקה. אנחנו לא אוהבים לדבר על פוליטיקה בנבחרת, רק כדורגל. בנבחרת יש ערבים ויהודים ואנחנו מסתדרים. אני מקווה שמה שקורה בנבחרת יעזור להביא שלום לאיזור. ספורט יכול לעזור לאנשים להבין אחד את השני יותר טוב".

לפני שחתם בסביליה, שמו של דאבור קושר לליברפול, כשחלק מהדיווחים טענו שהוא לא יגיע למרסיסייד בגלל התנגדות של מוחמד סלאח. דאבור: "זה לא היה נכון. יש לי חברים מצריים שדיברו עם סלאח והוא אמר להם שהוא אף פעם לא אמר שהוא לא רוצה אותי בליברפול. בכל מקרה, לא הייתה הצעה רשמית. קישרו אותי לשם כי הייתי בחופשה באנגליה. אני מקווה לראות את סלאח כשנתמודד מולם בבוסטון, ואני בטוח שנדבר".