"ראקיטיץ'? הוא יצטרך להרוויח את מקומו"

ואלוורדה על קשר בארסה: לא יודע אם הוא יהיה שחקן משמעותי

מערכת אתר ערוץ הספורט  23.07.19 - 19:10
יישאר? ראקיטיץ' (Getty)
יישאר? ראקיטיץ' (Getty)
תחילת כתבה

ברצלונה בגירסת 2019/20 יצאה היום (שלישי) לדרך. אלופת ספרד החלה בהכנות לעונה הקרובה עם הפסד 2:1 לצ'לסי ביפן במשחק שבו אנטואן גריזמן, פרנקי דה יונג ונטו ערכו בכורה לא רשמית. בשבת בארסה תקיים את משחק ההכנה הבא שלה כשתפגוש את ויסל קובה והאקסים - אנדרס אינייסטה, דויד וייה וסרג'י סאמפר.

מי שלא בטוח שיישאר בבארסה בעקבות הצטרפות דה יונג הוא איבן ראקיטיץ'. ארנסטו ואלוורדה סיפר שהתכנון הוא שסרג'י רוברטו ישחק העונה בקישור כשמוסא וואגה, ששיחק בקבוצת המילואים, יצטרף לנלסון סמדו בצד ימין של ההגנה. בעקבות זאת ולאור העובדה שגם ארתור, קרלס אלנייה וארתורו וידאל בסגל, נוצר עומס גדול בקישור.

"ראקיטיץ' היה שחקן חשוב בקבוצה, אני לא יודע אם הוא יהיה כזה העונה", אמר ארנסטו ואלוורדה, "שחקנים חדשים מגיעים והוא יצטרך להרוויח את מקומו". מאמן בארסה הוסיף: "זה היה מבחן טוב. גריזמן? הוא יצטרך להתרגל לסגנון שלנו, אבל בכל נגיעה שלו בכדור הוא מייצר סכנה ליריב. אנחנו מצפים ממנו להרבה". על ניימאר אמר ואלוורדה: "אני לא מדבר על שחקנים מקבוצות אחרות".

דה יונג שתופקד כקשר אחורי בבכורה שלו, אמר: "זה לא היה משחק טוב, הפסדנו, אבל אלה היו הדקות הראשונות שלי בבארסה ואני שמח. הייתה לי תחושה טובה. ואלוורדה? הוא נתן לנו הוראות טקטיות". גריזמן אמר: "שמחתי לקבל דקות ראשונות עם החולצה של בארסה. הבכורה הייתה מיוחדת למרות שזה לא היה משחק טוב במיוחד. יש לנו עוד זמן להשתפר".