ילוטש בפ.ס.ז': למה סימונס ברח לברצלונה?

הסוכן והעובדה שהיהלום לא היה בעדיפות. מאחורי הקלעים

מערכת אתר ערוץ הספורט  24.07.19 - 13:53
תחילת כתבה

מחלקת הנוער של ברצלונה היא אחת הטובות בעולם, בזה אין ספק, אבל בשנים האחרונות כמות השחקנים שייצאה לקבוצה הבוגרת לא גבוהה במיוחד. אם זה לא מספיק, רק בקיץ האחרון הקטאלונים איבדו שני יהלומים צעירים שהיו אמורים להפוך לכוכבי העתיד שלהם דווקא לשתי יריבות מרות: טקפוסה קובו לריאל מדריד ואמש (שלישי) צ'אבי סימונס אמר שלום ועבר לפאריס סן ז'רמן.

אם את עזיבת קובו ברצלונה כבר עיכלה הרי שהנטישה של סימונס לפ.ס.ז' עדיין טריה. ב"ספורט" הקטאלני חשפו את הסיבות לפערים בין הצדדים, כשבמרכז, כמובן, עומד הפן הכלכלי.

ברצלונה הגישה לסימונס מספר הצעות בשנה האחרונה, כשלפי הדיווחים הגבוהה שבהן עמדה על 200 אלף יורו לשנה, אבל פ.ס.ז' הציעה לו שכר גבוה יותר. הקשר ההולנדי - ספרדי הצעיר ניצל את העובדה שהוא בן 16 בלבד ושבעוד פחות משנה יוכל לחתום על חוזה מקצועני והחליט לעבור לצרפת.

אם זה לא מספיק סוכנו של סימונס הוא לא אחר מאשר מינו ראיולה. סוכן העל המושמץ נמצא ביחסים רעים מאוד עם ברצלונה, סאגת מתייס דה ליכט בוודאי לא עזרה לצדדים להתקרב והוא הצליח להוציא ממנה שחקן נוסף שלו. לאיטלקי מחזיק במספר שחקנים שמשחקים בפ.ס.ז' ביניהם מרקו וראטי, אלפונס אראולה, מיצ'ל בייקר ואלק גאורגן.

עם כל זה, ב"ספורט" טוענים שבברצלונה לא ממש מבכים על עזיבתו של סימונס משום שהשארתו כלל לא הייתה בראש שסדר העדיפויות של המועדון. אלופת ספרד התרכזה במו"מ עם שחקנים צעירים אחרים בהם היא מאמינה: אילייש מוריבה, מארק קסאדו, צ'וס אלבה וחורחה אלאסטוויי.