קלייברט מונה לאחראי מחלקת הנוער בברצלונה

חלוץ העבר חתם לשנתיים: שמח לחזור הביתה ולפתוח פרק חדש

מערכת אתר ערוץ הספורט  25.07.19 - 16:00
תחילת כתבה

פטריק קלייברט חוזר לברצלונה. ההולנדי אמנם לא שב מפרישה, אבל קיבל תפקיד אצל הקטאלונים, בשורותיהם שיחק בין 1998 ל-2004. קלייברט ישמש כאחראי של מחלקת הנוער בבארסה והוא חתם היום (חמישי) על חוזה לשנתיים.

"אני שמח מאוד לחזור הביתה ולפתוח פרק חדש", אמר קלייברט, "אני התחנכתי בבית הספר לכדורגל של אייאקס, שהוא דומה ללה מאסיה ואני יכול לתרום הרבה דברים לשחקנים הצעירים של בארסה". בעקבות צירופו של ההולנדי, המנהל המקצועי, פפ סגורה, יעזוב את הקטאלונים והמזכיר הטכני, אריק אבידל, יקבל יותר סמכויות.

ובמעבר לניימאר. בזמן שהכוכב הברזילאי נמצא עם פ.ס.ז' בסין ומחלים מפציעה, מאחורי הקלעים ברצלונה פועלת בניסיון לקדם את החזרתו. ב"ספורט" הקטאלוני דווח שהנשיא ז'וזפ מריה ברתומאו ביקש מנאסר אל חלאיפי שבארסה תהיה הראשונה לדעת במקרה שניימאר יועמד למכירה.

בשלב זה הגישה הרשמית של הפריזאים היא שהם לא מוכנים להיכנס למו"מ על ניימאר, אם כי בפועל התמונה אחרת וגם לראשי פ.ס.ז' ברור שהכוכב רוצה לעזוב. בארסה, מצידה, ממתינה להתפתחויות ולפי ההערכות ברתומאו מחכה שניימאר ידרוש רשמית מפ.ס.ז' לעזוב.

"ניימאר שחקן גדול, אבל אני לא מחליט", אמר אקס בארסה ומאמן אל סאד, צ'אבי, שדיבר גם על צירופו של אנטואן גריזמן: "בארסה החתימה שחקן גדול". על עתידו אמר קשר האמר: "החלום שלי הוא לאמן את בארסה, אבל צריך לכבד את מי שמאמן אותה כרגע. אני רוצה שהיא תצליח. מה חסר לי כדי לאמן אותה? זמן וניסיון".

אם כבר צ'אבי, ב"מונדו דפורטיבו" דווח שקשר בארסה, ריקי פוץ', סירב לעבור בהשאלה לאל סאד בעונה הקרובה ולשחק תחת צ'אבי. פוץ' בן ה-19, מהכישרונות הבולטים של אלופת ספרד, הופתע מהפנייה של אליל ילדותו והחליט לוותר עליה. הוא מעוניין להישאר בבארסה וצפוי לשחק בעונה הקרובה בקבוצה הראשונה ובקבוצת המילואים.