הקבוצה של פיקה תשחק בליגה של ברצלונה ב'

אנדורה עלתה מהליגה החמישית לשלישית אחרי שקנתה את מקומה של ראוס, שירדה עקב קשיים כלכליים

מערכת אתר ערוץ הספורט  29.07.19 - 16:31
תחילת כתבה

כשהוא בן 32, קריירת המשחק של ג'רארד פיקה רחוקה מסיומה, אבל נראה שהוא כבר מתכונן ליום שבו יתלה את הנעליים. במקביל להיותו בלם ברצלונה, הקטאלוני הוא גם הבעלים של אנדורה החל מדצמבר 2018 (דרך חברת קוסמוס שבבעלותו), והיום (שני) הוא קיבל חדשות טובות: הקבוצה, שהייתה רק בעונה שעברה בליגה החמישית בספרד, תשחק העונה בליגה השלישית.

איך אפשר לעלות שתי ליגות בשנה אחת? ראשית, אנדורה עלתה מהליגה החמישית לרביעית ולאחר מכן היא ניצלה את מצבה הכלכלי הרעוע של ראוס, שירדה מהליגה השלישית לרביעית בעקבות בעיות כלכליות. 452,022 יורו נדרשו כדי לרכוש את מקומה של ראוס, שלוש קבוצות היו מועמדות לתפוס את מקומה ובסופו של דבר ההתאחדות הספרדית בחרה באנדורה.

יש לציין שכמו אנדורה, גם ברצלונה ב' תשחק בעונה הקרובה בליגה השלישית, שמחולקת לבתים. אנדורה תשחק בבית הקטאלוני, כך שאנדורה צפויה לפגוש את קבוצת המילואים של המועדון שבו פיקה משחק.

זו הפעם הראשונה בתולדות הכדורגל הספרדי שקבוצה עולה שתי ליגות בעונה אחת וכעת אנדורה ופיקה יעמדו בפני אתגר הרבה יותר גדול. יש לציין שהקבוצה תשחק בעונה הקרובה באנדורה באצטדיון שמכיל 500 מקומות כשהתכנון הוא לבנות אצטדיון עם 15,000 מקומות. במקביל, דווח בספרד שפיקה רכש מועדון נוסף, חימנסטיק דה מנרסה, שמיועדת לשמש בפועל כקבוצת הנוער של אנדורה, לה בשלב זה יש רק קבוצה בוגרת.

אגב, את אנדורה מאמן גאברי גארסיה, ששיחק בעברו בבארסה וגם אימן את קבוצת הנוער שלה. בסגל שלה יש שני אקסים נוספים של בארסה: הקשר מרטי ריברולה והבלם אדריה וילאנובה, בנו של טיטו וילאנובה.