"שילמנו רק 75 מיליון יורו? מגיע לאייאקס עוד 200"

לאחר ההופעה המרשימה ב-0:4 מול נאפולי, בברצלונה מאוהבים בפרנקי דה יונג. העיתונים מפרגנים ("המאסטר של הקישור"), האוהדים נרגשים ("ימריא לירח") וגם אנצ'לוטי פירגן

מערכת אתר ערוץ הספורט  11.08.19 - 11:59
דה יונג. מדובר בגניבה (getty)
דה יונג. מדובר בגניבה (getty)

תגיות: ליגה ספרדית

תחילת כתבה

העונה עוד לא נפתחה ובברצלונה כבר מאוהבים בפרנקי דה יונג. 75 מיליון יורו בלבד שילמו הקטאלונים לאייאקס על הקשר ההולנדי בן ה-22, וכבר עכשיו אפשר להגיד בביטחון: מדובר בגניבה. דה יונג כיכב הלילה (בין שבת לראשון) ב-0:4 של האלופה הספרדית על נאפולי במשחק ההכנה שנערך בארה"ב, וסחט מחמאות רבות מהעיתונים בספרד, מהאוהדים, ממאמנו ארנסטו ואלוורדה ואפילו מקרלו אנצ'לוטי.

לקראת מחזור הפתיחה בלה ליגה מול אתלטיק בילבאו ביום שישי, דה יונג יוצר לואלוורדה צרות טובות בקישור, כששיחק בתפקידו של סרג'יו בוסקטס, בעמדה שמעל שחקני ההגנה. עיתוני ספרד יצאו מגדרם לאור היכולת של הכישרון מול האיטלקים: "הוא חילץ כדורים, מסר לעומק, התחיל את המהלך שהוביל לשער של גריזמן ובישל לדמבלה את הרביעי", נכתב במונדו דפורטיבו.

בספורט הקטאלוני ציינו: "דה יונג, המאסטר של הקישור. ההולנדי שיחק בעמדה של בוסקטס והעביר שיעור בכדורגל. הבישול שלו בשער הרביעי הזכיר את המסירות של יוהאן קרויף". שימו לב לנתונים שלו במהלך 90 הדקות: דה יונג נגע הכי הרבה בכדור (92) והשלים את מספר המסירות הרב ביותר (78) עם אחוזי דיוק גבוהים של 92.3.

"הוא משחק בשקט נפשי ואני חושב שיצליח מאוד בברצלונה. הוא קשר מצוין" העיד מאמן נאפולי קרלו אנצ'לוטי בסיום. ואלוורדה בחר בגישה שונה: "הוא שחקן מצוין ועשינו החתמה מעולה, אבל בקישור יש לי הרבה שחקנים". 

בטלחרף ההולנדי פרסמו ידיעה עם המיטב שצייצו אוהדי ברצלונה ברשת. ברחבי הטוויטר התלהבו מדה יונג, שכבר בטיסה חזרה צפה בקטעים מהמשחק. "הוא אובססיבי עם שלמות, מזכיר את פפ גווארדיולה. הילד הזה ימריא לירח".

מחמאות נוספות? אין בעיה. "קשה מאוד לתאר את ההופעה במילים. שילמנו עבורו 75 מיליון יורו? בואו ניתן לאייאקס עוד 200 מיליון יורו. אנחנו חייבים להם את זה".