וזה עוד בלי ניימאר: חלון היסטורי בספרד

קבוצות הליגה בזבזו סכום שיא. מי נמצאת בראש הרשימה?

מערכת אתר ערוץ הספורט  16.08.19 - 11:36
תחילת כתבה

תחרותית ונוצצת במיוחד, הליגה הספרדית יוצאת לדרך. ברצלונה, ריאל מדריד ואתלטיקו התחמשו משמעותית על מנת לשלוט בזירה המקומית וגם באירופה, אבל מלבדן גם הקבוצות הבינוניות עשו הרבה מאוד בקיץ על מנת לקרוא עליהן תיגר. כפועל יוצא, מדובר בחלון בו 20 הקבוצות בזבזו יחד שיא היסטורי של 1.3 מיליארד יורו וזה עוד לפני חזרתו המסתמנת של ניימאר.

אז מי המבזבת הגדולה ביותר מבין קבוצות הליגה הספרדית? בוודאי לא תופתעו לגלות שריאל. הבלאנקוס שפכו 305 מיליון ו-500 אלף  יורו בקיץ, שכוללים כמובן את צירופו של אדן הזאר וגם של היהלום שהגיע מפרנקפורט לוקה יוביץ'. במקום השני נמצאת אתלטיקו עם 267 מיליון ו-200 אלף יורו, שבוזבזו בין היתר על ז'ואאו פליקס, מרכוס יורנטה וקיירן טריפייר.

ומה עם ברצלונה? היא נמצאת במקום השלישי, לא רחוקה בכלל מאתלטיקו - 255 מיליון יורו - שקרוב למחציתם הוקצו לצירופו של אנטואן גריזמן מהקולצ'ונרוס. יש לציין שאם בסופו של דבר הבלאוגראנה תצליח להשיב את ניימאר, היא ככל הנראה תעבור את ריאל מדריד ותהיה המבזבזת הגדולה בחלון הספרדי.

סביליה של מונאס דאבור עברה מתיחת פנים רצינית ומלבד החלוץ הישראלי צירפה שלל שחקני רכש מבטיחים עליהם בזבזה בסך הכולל 149 מיליון יורו, מה שהציב אותה במקום הרביעי. בטיס, שגם התחמשה משמעותית עם צירופו של מלפפון הקיץ הקודם נביל פקיר, במקום החמישי עם 88 מיליון ו-750 אלף יורו ששפכה.

למרות שהן שפכו סכומי עתק על רכש, כל חמש המבזבזות הגדולות בליגה הספרדית מאיישות גם את חמישיית המרוויחות הגדולות בחלון. אתלטיקו ראשונה בזכות 311 מיליון ו-100 אלף יורו שנכנסו לכיסה (בין היתר על מכירת גריזמן ולוקה הרננדז), ברצלונה במקום השני עם 146 מיליון ו-400 אלף, ריאל מדריד שלישית (115 מיליון), סביליה רביעית (101 מיליון ו-700 אלף) ובטיס חמישית (69 מיליון ו-500 אלף).

אז מי הרכש היקר ביותר בחלון הקיץ הספרדי? ז'ואאו פליקס כמובן, עליו שילמה אתלטיקו לבנפיקה 127 מיליון ו-200 אלף יורו. עסקת גריזמן לברצלונה בעבור 120 מיליון יורו נכנסת למקום השני בלבד, אבל יחד עם הבונוסים השונים היא אמורה להשתוות לזו של פליקס. במקום השלישי נמצאת עסקת הזאר לריאל (100 מיליון יורו), ברביעי פרנקי דה יונג לברצלונה (75 מיליון) ואת החמישיה נועלת עסקת יוביץ' (60 מיליון).