"רק שיקחו אותו": הצרות של פקהארט בספרד

אקס ב"ש הפך למנודה בלאס פלמאס. מבט על מצבו העגום

אור אבולעפיה
אור אבולעפיה  01.09.19 - 10:41
תחילת כתבה

"מנודים", זו תופעה שלא אופיינית רק בישראל, אלא גם בליגות שונות בעולם. תשאלו אפילו את תומאש פקהארט, החלוץ הצ'כי ששיחק לפני שנתיים בהפועל ב"ש, חתם אשתקד בלאס פלמאס, אבל את השנה שלו במועדון מהאיים הקנריים אפשר לסכם עד כה ככישלון אחד גדול.

 במקומונים מכנים אותו "הברווזון המכוער של לאס פלמאס" ומתארים את הקושי הגדול של הצהובים להיפטר ממנו, כולל הסכסוך שלו עם המאמן, פפה מל.

עד כמה המשבר של הצ'כי בלאס פלמאס גדול? בשלושת מחזורי הפתיחה הוא השחקן היחיד שכשיר ועדיין לא קיבל ולא דקת משחק אחת. יתרה מזאת, הוא אפילו לא נכלל בסגל באף משחק, וזאת למרות שארבעת החלוצים המובילים של לאס פלמאס פצועים.

כך למשל במסיבת העיתונאים לפני אחד המשחקים, פפה מל תיאר את הקושי שלו להתמודד עם הפציעות בחלק הקדמי, וטען שיש לו רק אלטרנטיבה אחת בסגל, שהיא כמובן לא תומאש פקהארט.

למעשה פקהארט הוא נדוניה מהמאמן הקודם של לאס פלמאס, מנולו חימנס. הצ'כי הגיע עם חוזה יחסית גבוה ברמת השכר שלו (באופן יחסי לקבוצה), כשבמועדון מנסים למצוא קבוצה שתקלוט אותו, אבל אין לו ממש הצעות.

בלאס פלמאס דואגים, כשגם פקהארט עצמו הביע נכונות לוותר על ההסכם הקיים כדי לעבור ללא דמי העברה, אבל בפועל אין כרגע "קופצות" על המציאה. מחר ב-2 בספטמבר חלון ההעברות ברוב הליגות באירופה יינעל, כשביינתיים הצ'כי מחפש קבוצה. האם ליגת העל יכולה להפוך לאופציה עבורו? את זה הזמן יגיד.