זנב לשועלים: בספרד מצאו לדאבור סיבה נוספת לדאגה

עם ארבע דקות בלבד במסגרת הליגה האירופית ושישה משחקי ליגה בהם צפה רק בחבריו מהיציע, פתיחת העונה של החלוץ הישראלי השכיחה כמעט לחלוטין את העונה הנהדרת אשתקד. אך האם המצב יכול להיות הרבה יותר גרוע? הנתון המדאיג של שחקנה של סביליה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  26.09.19 - 15:54
תחילת כתבה

למרות העונה הטובה בזלצבורג אשתקד, החתימה של מונאס דאבור בסביליה גרמה ללא מעט גבות להתרומם ונכון לרגע זה, אף אחד מאותם אנשים עדיין לא אכל את הכובע. הנתונים מדברים בעד עצמם: החלוץ הישראלי, שבעונה שעברה סיים כמלך שערי הליגה האוסטרית, רשם עד כה ארבע דקות בלבד בליגה האירופית ובשישה משחקים נוספים צפה בחבריו מהיציע, אבל בספרד לא הסתפקו בכך ומצאו סיבה נוספת לדאגה.

דאבור, שהיה ההחתמה האחרונה של חואקין קפארוס לפני שהוחלף על ידי מונצ'י, לא מצליח למצוא את מקומו בסגל של ז'ולן לופטגי מתחילת העונה, בייחוד לאור העובדה שהסגל כולל לא מעט שמות מפוצצים בחוד: נוליטו, צ'יצ'אריטו, וויסאם בן יידר, לוק דה יונג ורוני לופס. בנוסף, נראה שתפקידו של דאבור לא מתאים לשיטה של המאמן, שכן הוא איטי מידי כדי לשחק על הקו ומעדיף לשחק לצד חלוץ נוסף כפי שעושה בנבחרת ישראל ועשה בזלצבורג.

יכולת ההבקעה בעונה שעברה (37 שערים, 16 בישולים) גרמה לסף הציפיות של הקהל לעלות עוד לפני שהצטרף למועדון הפאר הספרדי, אבל הדקות המועטות הובילו את התקשורת הספרדית לגשת לארכיון ולבדוק היכן דאבור ממוקם ביחס לשחקני עבר שלא קיבלו קרדיט במועדון.

דאבור, ששיחק בעונה החולפת כמעט 4,000 דקות במדי זלצבורג, הפך לשחקן עם הכי מעט דקות משחק בסביליה בשנים האחרונות ביחס לכמות המשחקים ששוחקו. למעשה, כדי למצוא שחקן עם כמות דקות זהה, פחות או יותר, צריך ללכת עד לשנת 2013, אז באבה דיאווארה וראול רוססקו בילו את מרבית זמנם ביציעים בדיוק כמו דאבור. באותה תקופה, מאנו דל מוראל, קרלוס באקה וקווין גאמיירו היו אלה שהשתלטו על נתח הדקות הגדול יותר.

ליתר דיוק, בשבע המשחקים הרשמיים הראשונים של רוססקו, הוא שיחק כ-100 דקות בסך הכל, בהם הצליח להבקיע פעמיים במוקדמות הליגה האירופית מול קבוצות נחותות. מאזנו של דיאווארה דל עוד יותר, כשבאמתחתו 23 דקות בלבד במשחק הליגה הראשון מול חטאפה.