ברצלונה מתכננת להחתים חלוץ. החלום: אמבפה

הקטאלונים חושבים קדימה. וגם: וידאל מדבר על מסי והמטרות

מערכת אתר ערוץ הספורט  12.10.19 - 16:18
תחילת כתבה

העונה של ברצלונה החלה בקול ענות חלושה אמנם, אבל התחילה לצבור תאוצה לאחרונה. כעת, כשהקטאלונים התמקמו במקום השני בליגה הספרדית, הם התפנו לחשוב שוב על העתיד. הבוקר (שבת) המונדו דפורטיבו דיווח שבארסה תלך בכל הכח על חלוץ 9 קלאסי מהטופ העולמי, כשיכולתו של לואיס סוארס תקבע אם זה יקרה בקיץ הקרוב או ב-2021. החלום: קיליאן אמבפה.

אבל עוד לפני כן, ארתורו וידאל העניק ראיון מיוחד ל'ספורט' הקטאלוני והעלה כמה נושאים מעניינים. "הכל נראה מאוד פשוט, אבל זו הייתה פתיחת עונה קשה במיוחד מבחינה אישית", הסביר וידאל. "כשיש לך הזדמנות לבוא ולעזור לקבוצה הכי טובה בעולם, אתה חייב להיות מוכן וזה מה שקרה לי. עבדתי מאוד קשה כדי לעשות את מה שעשיתי מול סביליה ואינטר. הרגשתי מאוד בנוח מול האיטלקים, כשעליתי על כר הדשא כל מה שרציתי הוא לעזור לקבוצה".

בהמשך, וידאל התייחס לכך שכל חבריו לקבוצה הודו שהוא נכס עבור הקבוצה, עם דגש על מסי: "זה חשוב עבורי, אני מרגיש גאה, במיוחד מהמילים של מסי. הוא מספר אחד בעולם והמנהיג של הקבוצה. אני אמשיך לתרום לקבוצה כמה שאפשר כדי שהיא תתקדם ותתפתח".

"בתחילת העונה עברנו תקופה מאוד קשה, אין על כך ויכוח", המשיך וידאל. "ואלוורדה ניסה המון שחקנים ולקח לו זמן עד שמצא את מה שהוא צריך. בעונה שעברנו זה היה הפוך, התחלנו טוב ובסוף לא השגנו את מה שרצינו, אז עדיף שהבעיות יצוצו עכשיו. אנחנו מקווים שנמשיך להתקדם כעת ואת העונה הזאת נסיים עם טראבל".

על השמועות שקישרו אותו עם יובנטוס הוסיף: "אני שמח כאן, אני כן כדי להצליח ולעזור לקבוצה להשיג את המטרות ולזכות בתארים. אני רוצה להישאר משמעותי כמו שהייתי ברוב הקריירה שלי, לא אחליף קבוצה בכל פעם שהשוק נפתח. אם המאמן או המועדון יגידו לי שאצטרך לעזוב לא תהיה לי בעיה, אבל אני חושב שעדיין יש לי הרבה מה להציע. עדיין לא הנפתי את גביע האלופות".

וידאל המשיך והתייחס לאובססיה שלו על ליגת האלופות: "כן, אמרתי את בתחילת הדרך, זה תמיד בראש שלי. אני חולם על הגביע הזה בלילות, אני חולם להיות באיסטנבול בגמר. אנחנו מתכוננים לזה והקבוצה יודעת שהשנה זה שלנו. לא אכפת לי מהיריבה, אם נגיע לשם לא יהיה סיום אחר חוץ מזכיה".

על אנטואן גריזמן ואנסו פאטי אמר וסיכם: "להגעה לרמות הגבוהות ולהתאמה לקבוצה הטובה בעולם, יש מחיר. גריזמן מגיע מקבוצה שמשחקת בצורה שונה לחלוטין, אבל יש לו המון איכויות. כולנו יודעים שהוא אחד השחקנים הטובים בעולם היום. לפאטי לעומת זאת יש עתיד מזהיר לפניו. הוא שחקן צעיר והוא הראה המון המיכולות שלו, אבל הוא חייב להישאר רגוע. אנחנו צריכים לעזור לו ולהגן עליו והוא חייב להתכונן לכך שהוא יהיה אחד השחקנים הטובים שלנו. כבר עכשיו אפשר לראות שיש לו את האיכויות הדרושות".