"הסכנה שריאל תשחק בליגה האירופית ממשית"

בספרד קטלו. זידאן: "חייבים לתת את החיים בכל משחק". וגם: הנתונים הרעים של קורטואה

מערכת אתר ערוץ הספורט  20.10.19 - 07:02
ריאל תשחק בליגה האירופית? (GETTY)
ריאל תשחק בליגה האירופית? (GETTY)
תחילת כתבה

ריאל מדריד לא רק רשמה את הפסד הבכורה שלה בליגה העונה עם 1:0 במאיורקה, אלא גם איבדה את ראשות הטבלה אחרי משחק רע במיוחד. ואם זה לא מספיק, ללבנים מבירת ספרד מצפה ביום שלישי משחק לא פשוט באיסטנבול נגד גלאטסראיי, שעלול להכריע את המשך העונה שלהם בליגת האלופות.

באופן טבעי, מי שספג שוב את מירב הביקורות הוא טיבו קורטואה, שהגיע בקיץ הקודם לריאל במטרה להפוך לשוער הטוב בעולם, אבל בפועל אפשר להגיד שהוא פני הכישלון שלה. מתוך 14 הבעיטות למסגרת איתן התמודד בכל המסגרות, הבלגי ספג תשעה שערים ומתחילת העונה הוציא 12 כדורים מהרשת לעומת 11 הצלות בלבד.

בתקשורת הספרדית לא ריחמו על הקבוצה אחרי המשחק הרע, וב"אס" נכתב: "תוכנית ב' הייתה תוכנית רעה", כעקיצה לרוטציות של זינדין זידאן, ומאמר ב"מארקה" אף זכה לכותרת: "הסכנה לשחק בליגה בליגה האירופית ממשית".

במאמר נכתב שהמראות ממאיורקה הזכירו תקופות חשוכות ורחוקות: "קבוצה שהייתה רדומה ושיחקה עם הידיים למטה עד הסוף, בלי זכר לתעוזה שפרסמה את ריאל מדריד. אם ריאל הזו תופיע באיסטנבול, הסכנה לשחק בליגה האירופית ממשית".

ריאל מדריד אומנם הגיעה למשחק ללא שחקני הרכב רבים כמו טוני קרוס, לוקה מודריץ', רפאל וראן, גארת' בייל ודני קרבחאל בעקבות פציעות ורוטציות, וגם ללא אדן הזאר, שהפך בשבת בבוקר לאב בפעם הרביעית.

עם זאת, זידאן הבהיר לאחר המשחק: "זה לא תירוץ. יש שחקנים טובים אחרים, אבל צריכים להראות את זה. הבעיה היא שאנחנו צריכים להראות שאנחנו טובים כל שלושה ימים. אנחנו חייבים לתת את החיים במשחקים. כל אחד יכול להביע את דעתו על ההרכב, אבל אני זה שבוחר אותו. לא טוב לנתח בלהט המשחק, אבל אני לא מרוצה".

קורטואה, נשמע נחוש לאחר המשחק: "הקבוצה הזו תמיד תילחם עד הסוף. לא שיחקנו כל כך רע, פשוט הייתה חסרה לנו הרגל המסיימת, כי יכולנו לכבוש שניים או שלושה שערים. למאיורקה לא היו הרבה הזדמנויות. היינו צריכים לנצח אותה פה".