סיפור בשערים: ברצלונה בדרך למהפך היסטורי

כמעט 60 שנה אחרי: בקטלוניה מפנטזים על הורדת ריאל מהפסגה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  28.10.19 - 10:14
תחילת כתבה

ריאל מדריד היא עדיין השליטה הבלעדית בזירה האירופית, ובקיץ 2018 רשמה הישג שאף אחת לא עשתה לפניה - זכייה בליגת האלופות שלוש עונות ברציפות (למעשה, אף אחת לא זכתה במפעל במתכונתו הנוכחית אפילו פעמיים ברצף). גם בליגה הספרדית היא עדיין מובילה את טבלת הזכיות באליפות, אבל יש מי שנושפת בעורפה ויותר מזה, משנה אט-אט את ההיסטוריה של הכדורגל המקומי.

ברצלונה זכתה בשמונה אליפויות ב-11 העונות האחרונות ובכלל, מאז עונת 1990/91, במאזנם של הקטאלונים 16 אליפויות לעומת 8 של היריבה המושבעת מהבירה. בכך, בארסה צימצמה את הפער בטבלת הזכיות לשבע "בלבד" (26:33 לטובת הבלאנקוס). אם את הפער הזה ייקח למסי ולבאים אחריו הרבה זמן לסגור לחלוטין, וכמובן יכול להיות שבכלל לא, הרי שיש מקום שבו ברצלונה כבר קרובה מאוד לבצע מהפך היסטורי.

ב"מונדו דפורטיבו", עיתון המזוהה עם ברצלונה, בדקו ומצאו: רק שמונה שערי זכות מפרידים בין הקבוצות לאורך ההיסטוריה של הליגה הספרדית, 30 שנה אחרי שהפער עמד על לא פחות מ-139 שערים; על פי הנתונים, ריאל מדריד מוליכה את טבלת הכיבושים מאז עונת 1960/61, כלומר כמעט 60 שנה.

בידיעה הרחבה במספרים הזכירו כי כריסטיאנו רונאלדו דאג לשמור את ריאל מדריד "מעל המים", כאשר עם עזיבתו הפער בין הקבוצות עמד על 42 שערים. אלא שבעונה שעברה, אחרי עזיבת הסופרסטאר הפורטוגלי ליובנטוס, כבשה ברצלונה 27 שערים יותר ובתחילת העונה הנוכחית 7 יותר (16:23), מה שהפך את המהפך ההיסטורי למוחשי ביותר.