ברצלונה נגד אתלטיקו, ריאל מול ולנסיה

נקבעו חצאי גמר הסופרקופה, שייערך בערב הסעודית בינואר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  11.11.19 - 17:48
תחילת כתבה

לראשונה במתכונת פיינל פור, הסופרקופה של ספרד ייערך בינואר 2020 בערב הסעודית, והערב שני נקבעו חצי הגמר. הטורניר ייצא לדרך באצטדיון על שם המלך עבדאללה שבג'דה, ב-8 בינואר, אז מחזיקת הגביע ולנסיה תארח את ריאל מדריד, ולמחרת האלופה ברצלונה תפגוש את סגניתה אתלטיקו מדריד. בהגרלה נכחו נציגי הקבוצות: חוסה גאיה, סרחיו ראמוס, סרחיו בוסקטס וסאול.

גמר הסופרקופה יתקיים מספר ימים לאחר מכן, ב-12 בינואר, במה שבהחלט עשוי להיות הקלאסיקו השני העונה בין ריאל מדריד לברצלונה. דבר שקרה לאחרונה בקיץ 2017, אז הבלנאקוס של זינדין זידאן ניצחו 1:5 בסיכום שני המשחקים, שייזכרו גם בגלל ההרחקה המפורסמת של כריסטיאנו רונאלדו.

מוקדם יותר היום, ההתאחדות הספרדית לכדורגל הודיעה שהטורניר ייערך בערב הסעודית בשלוש השנים הקרובות, בהסכם כולל של מעל ל-120 מיליון יורו (40 מיליון יורו לשנה). אחד האנשים שתיווך במהלך היה לא אחר מאשר בלם ברצלונה, ג'רארד פיקה, והתאחדות הבטיחו שהוא לא קיבל על כך שום עמלה.

בצל הביקורת הרבות על קיום הטורניר במדינה המוסלמית, שאחת הבשורות המעניינות היא שלמרות שהמשחק ייערך בערב הסעודית, נשים יוכלו להיכנס ללא שום מגבלות ואפילו בכל לבוש שיראו לנכון. "זה לא יהיה טורניר מביש. יש לנו הסכם עם ההתאחדות הסעודית לקיים שם טורניר נשין ונעשה את זה. אנחנו הולכים לערב הסעודית כי זה טוב לכדורגל הספרדי ויעזור לנו להיערך, כי אנחנו רוצים לארח מונדיאל יחד עם פורטוגל".