דיווח: ג'ורדי קרויף יאמן את אקוודור

אחרי שנפרד מצ'ונגקינג, ההולנדי צפוי להחליף את גומז

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  18.12.19 - 18:23
תחילת כתבה

האם ג'ורדי קרויף מצא תחנה חדשה? דיווחים באקוודור היום (רביעי) מדברים על כך שההולנדי, שהחליט לעזוב את צ'ונגקינג ליפאן, ימונה למאמן הנבחרת החדש, במקומו של הרנאן דאריו גומס שנפרד מהתפקיד בחודש יולי, לאחר הקופה אמריקה.


אם הדיווחים נכונים, קרויף יעמוד לראשונה בחייו על הקווים של נבחרת לאומית, אחרי שבעבר עבד בואלטה ממלטה, אא"ק לרנקה מקפריסין וכמובן, מכבי תל אביב, אותה ניהל מקצועית במשך שש שנים בהצלחה רבה ונחשב לאחד מאנשי המקצוע המשפיעים בכדורגל הישראלי בדור האחרון.

קרויף עוזב את ליפאן הסינית אחרי שעמד במשימה שהוצבה לו והשאיר את הקבוצה ליגה בעונה וחצי שבה הדריך את הקבוצה. החלטתו לעזוב את הקבוצה נובעת משיקולים אישיים ובעיקר רצון להתקדם ולמצוא את האתגר הגדול הבא.

מוקדם יותר היום, ההולנדי התראיין ל"5 באוויר", שם התייחס לשמועות לגבי תפקיד אפשרי שלו בברצלונה, ערן זהבי וגם האפשרות שיגיע לנבחרת ישראל. "הייתי בקבוצה בסין, שהיה לה תקציב נמוך, היה חשוב לשרוד בליגה ואני שמח שהצלחנו", הוא יספר, "שילבנו הרבה צעירים ואני חושב שיחסית לקבוצה בסדר גודל כזה, עשינו הישג נפלא".

"רצו שאשאר, אבל חשבתי שזה זמן בשבילי למשהו אחר", הוא מסביר, "אני אשקול כיוונים של מאמן או כיוונים של מנהל ספורטיבי. בשני התפקידים נהניתי מאוד, אקח לעצמי את הזמן הקרוב כדי לחשוב. סביר להניח שאקפוץ בין התפקידים".

בהמשך, קרויף הפריך את השמועות לגבי מעבר לברצלונה בקרוב מאוד: "זה עדיין לא הזמן שלי להיות בספרד. אני מאוד רוצה לעבוד בליגה הזאת בעתיד, אבל אני לא חושב שזה הזמן שלי כרגע. יש לי כמה הצעות, בתוך 10 ימים אכריז בדיוק איפה אהיה".

למרות שהוא זוכה לפופולאריות בארץ, ג'ורדי אף הבהיר שגם נבחרת ישראל היא לא אופציה ריאלית עבורו: "חזרה לישראל - אני לא יודע מה יקרה, קשה לי לדבר על לאמן את נבחרת ישראל. אני מאוד אוהב את המדינה הזאת. לפחות ברגע הזה, לא רואה את זה קורה".

בסיום, קרויף הבהיר שלדעתו ערן זהבי יישאר בסין, למרות שמקצועית יש לו מקום בליגה בכירה: "אני חושב שערן יכול לשחק בליגה בכירה. הוא יכול להבקיע בכל מקום בו הוא ישחק, כמו שהוא כבש בנבחרת ישראל ובמסגרות אירופאיות. לא בטוח שבגיל שלו זה נכון יהיה לעבור. קשה יהיה לעמוד בשכר שהוא התרגל אליו וגם עלות המעבר שלו תהיה גבוהה במיוחד, כך שיהיה קשה לשלם עליו. יש לו בסין מעמד שקשה מאוד להגיע אליו, ובמקומו לא הייתי מוותר על זה".