דיווח: "ברצלונה הציעה לצ'אבי חוזה לשנתיים וחצי"

יחזור הביתה? בתקשורת הספרדית בטוחים כי מאמן א-סד הוא המועמד הבכיר להחליף את ואלוורדה על הקווים. ב"אס" טוענים: "זהו סופו של ארנסטו בקבוצה". בקטאר מנסים לצנן

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  10.01.20 - 21:45
יחזור הביתה? (getty)
יחזור הביתה? (getty)
תחילת כתבה

שינוי על הקווים בברצלונה? ובכן, תלוי את מי שואלים. אחרי ההפסד אמש (חמישי) לאתלטיקו מדריד בסופר-קופה, צצו שוב דיווחים על כך שמעמדו של ארנסטו ואלוורדה התערער מאד, אבל מאוחר יותר נטען בתקשורת הקטאלונית כי השחקנים לחלוטין בצד שלו ולא יתמכו בפיטוריו. כעת, צץ לו דיווח נוסף, ואחד מעניין במיוחד.

ברצלונה, כידוע, שיחקה אתמול בערב הסעודית. על פי הדיווח בתחנת הרדיו הקטאלונית RAC1, שניים מבכירי המועדון, אריק אבידל ואוסקר גראו, ניצלו זאת כדי להגיע לדוחא שבקטאר ולשוחח עם לא אחר מאשר צ'אבי, כוכב העבר של הקבוצה, על האפשרות שייקח על עצמו את תפקיד המאמן במקומו של ואלוורדה.

הערב אף נכתב ב-"אס" כי הגורמים הציעו לו חוזה לשנתיים וחצי, כלומר להחליף את המאמן הנוכחי במיידית ולחתום גם על השתיים הבאות. בכלי תקשורת שונים נכתב כי קשר העבר הוא המועמד המוביל עליו בונים במועדון, והדבר הוביל לכל מיני כותרות בתקשורת הספרדית דוגמת: "זהו סופו של ואלוורדה, הוא בטוח לא יהיה המאמן בעונה הבאה".

זה לא סוד שצ'אבי הרננדס, אחד מגדולי שחקני ברצלונה אי פעם, רוצה לאמן במועדון נעוריו ביום מן הימים. אולם, לפי הדיווחים, כרגע לא נראה שהספרדי ישיב בחיוב להצעה המיידית. ייתכן כי הוא יעדיף להגיע רק בקיץ, ולפי הערכות בספרד, המשמעות של זה היא שוואלוורדה ימשיך לפחות עד תום העונה, שכן אין בשוק עוד הרבה מאמנים שבבארסה מעוניינים בהם.

כמו כן, בקבוצה הקטארית שלו מנסים לצנן את השמועות מסביב. המנהל המקצועי, טורקי אל-עלי, אמר היום: "מועדון בסדר גודל כזה יודע באילו ערוצים ניתן לפנות על מנת לנהל משא ומתן. זה טבעי ונורמלי שצ'אבי יגיע בסופו של דבר לברצלונה, שכן זהו המועדון הביתי שלו. לעומת זאת, הוא כרגע המאמן של א-סד. צ'אבי והקבוצה מרוכזים כעת במשחק שיש מחר".

כאמור, בקטאלוניה פורסם תחילה, מיד אחרי ההפסד לאתלטיקו, כי מעמדו של ואלוורדה נמצא במצב "עדין מאד", לא רק בגלל המשחק, אלא גם בעקבות גורמים נוספים שמסבכים את הסיטואציה, וכי ביום שני הקרוב הנהלת הקבוצה צפויה להתכנס בנושא.

בהמשך, הגיעו דיווחים שונים בתכלית - על תמיכה מוחלטת מצד חדר ההלבשה. "חלק מהשחקנים כבר פנו להנהלה והעבירו מסר כי הפתרון הוא לא בהחלפת המאמן", נכתב ב"ספורט" הקטאלוני. ב"מונדו דפורטיבו", מקור המקורב מאד להנהלת ברצלונה, הבהירו: "המשך דרכו של ואלוורדה במועדון לא על הפרק בעקבות ההפסד לאתלטיקו מדריד".

שחקן העבר ואחד מבכירי המועדון בהווה, גיירמו אמור, ניסה להרגיע את הרוחות אחרי המשחק: "ההפסד הפריע לנו מאוד, אבל העונה ארוכה ואנחנו ממשיכים. אין שום דבר בנוגע לכל הדיבורים סביב ואלוורדה". עוד פורסם כי נשיא המועדון, ג'וזפ מריה ברתומאו, לא חושב לפטר את ואלוורדה בעקבות ההפסד לאתלטיקו, אך מנגד נטען שלברצלונה יש כבר רשימת מועמדים לרשת את הבאסקי.

ליאו מסי, שכבש את השער הראשון לברצלונה, לא הסתיר את אכזבתו: "זה חבל. אחרי הרבה זמן, הרגשנו ששלטנו במשחק, אבל ב-10 הדקות האחרונות נתנו לו לברוח. אמון בוולוורדה? כן... אנחנו עובדים כדי להשתפר. הגענו אחרי שלא שיחקנו טוב לאחרונה וחזרנו למשחק שלנו, למרות העובדה שאנחנו מוליכים את הליגה".

"עשינו צעד קדימה למרות ההפסד", המשיך קפטן ברצלונה. "זה כואב להפסיד כי זה תואר והיה לנו משחק גדול. לצערנו לא הצלחנו לנצח. כמו שכבר אמרתי, לחדר ההלבשה יש אמון בוואלוורדה".

מסי סירב להשוות בין ההדחה היום מול אתלטיקו, להפסדים נגד רומא וליברפול בליגת האלופות בשנים האחרונות: "אין לזה קשר למה שקרה ברומא או בליברפול. ביצענו טעויות שלא יכולנו לבצע. הוגן או לא, הפסדנו היום".