לא שקט: מסי וטר שטגן התעמתו באימון בארסה

הפרעוש וסוארס ספגו אש מהשחקנים. הסיפור מאחורי הסערה

מערכת אתר ערוץ הספורט  06.02.20 - 14:23
תחילת כתבה

טכנית, ברצלונה עוד יכולה לסיים את העונה הזאת עם תואר משולש: הם חזק במירוץ בליגה, הוגרלו לרבע גמר גביע המלך וישחקו בשמינית גמר ליגת האלופות. אבל גם אם היא עדיין בעיצומה, ברור שזו לא עונה מוצלחת של המועדון. הכדורגל הבלתי טיפוסי, בתוספת שרשרת תוצאות מאכזבת, גרמה להנהלה להחליט על פיטורי מאמן לראשונה מזה 17 שנה. 

עם זאת גם הפיטורים לא עשו שקט בקאמפ נואו, ואחרי שדווח כי שני שחקנים בכירים התעמתו באימון ביום שלישי, היום (חמישי) מתגלים פרטים חדשים, כשהמעורבים בתקרית הם ה-כוכב של בארסה, ליאו מסי ושוער הקבוצה מארק אנדרה טר שטגן.

על פי דיווח בספרד קיימת אווירה מתוחה בחדר ההלבשה של הקטאלונים. לשיא הדברים הגיעו ביום שלישי האחרון, כי במהלך משחק שהתנהל בתוך האימון, מסי וטר שטגן התעמתו ביניהם, כאשר חילופי הדברים בין השניים הגיעו לטונים גבוהים. כל זאת מצטרף לעובדה שהארגנטיני ביקר את הנהלת המועדון והנושא ממשיך לעורר תהיות על המשך דרכו של הפרעוש באלופת ספרד.

כבר זמן רב קיימת אווירה מתוחה בחדר ההלבשה של ברצלונה. על פי הדיווח הקשרים של הקבוצה התלוננו על כך שואלוורדה "מוותר" למסי ולואיס סוארס על משימות הגנתיות ואמרו: "אי אפשר תמיד להגן עם שמונה שחקנים וטר שטגן".

השיא הגיע אחרי הניצחון הדחוק של בארסה על סלביה פראג בליגת האלופות. טר שטגן התלונן בפומבי על העידר מחויבות הגנתית: "זה נורמלי שאני כועס. אלו דברים פנימיים שקורים בתוך חדר ההלבשה ואני לא אדבר על זה כאן. יש לנו כמה דברים לשפר כי לא שיחקנו ברמה שרצינו". הגעתו של קיקה סטיין הייתה אמורה לשנות את הדינמיקה, אך אחרי הפסד הליגה בולנסיה, המחלוקות התעוררו מחדש וחילופי דברים נרשמו בין הפרעוש ושוער הקטאלונים בסוף המשחק.

הסיטואציה החברתית, ככל הנראה שאריות מתקופת ואלוורדה, שנשארו גם תחת קיקה סטיין, מתחברת גם ליכולת מאכזבת יחסית של ברצלונה ברמה המקצועית: חמישה משחקים העביר המאמן החדש, מתוכם הוא כבר הפסיד אחד בוולנסיה, וגם ביתר המשחקים הקבוצה שלו לא הצליחה להרשים. ברור שדברים עוד צריכים להתחבר, אבל כנראה שגם ברמה הפנימית, מצפה לקיקה עוד הרבה עבודה.