ללא בלמים: פיקה עקץ את ריאל, ראמוס לא נשאר חייב

אחרי הקלאסיקו, "דיאלוג" חם בין שחקני ההגנה. זה של ברצלונה ביקר: "מדריד הכי חלשה שפגשתי בברנבאו", קפטן הבלאנקוס הגיב: "קונה תסריט כזה תמיד". וגם: ביקורת על מסי

מערכת אתר ערוץ הספורט  02.03.20 - 06:48
תחילת כתבה

ברצלונה אוספת את השברים: השחקנים של קיקה סטיין חטפו מכה במאבק האליפות, כשנוצחו 2:0 על ידי ריאל מדריד בקלאסיקו בסנטיאגו ברנבאו. הקטאלונים איבדו את המקום הראשון לטובת המנצחת, אם כי רק נקודה אחת מפרידה בין השתיים. אחרי מחצית ראשונה סבירה, הבלאוגראנה נכנעה בדקות הסיום לשערים של ויניסיוס ומריאנו, ולראשונה מאז 1975 סיימה את שני משחקי הקלאסיקו בליגה ללא שער זכות בודד (המשחק הראשון בקאמפ נואו, כזכור, הסתיים ב-0:0).

למרות ההפסד והיכולת הלא משכנעת מצד קבוצתו שלו, ג'רארד פיקה התעקש בסיום: "במחצית הראשונה זו הייתה ריאל מדריד אולי הכי חלשה שיצא לי לפגוש בסנטיאגו ברנבאו. אני לא אומר את זה כביקורת עליהם, לכל קבוצה יש את הצרות שלה, גם אנחנו לא היינו מדהימים, אבל היו לנו הזדמנויות לנצל את המצב ולקחת שליטה על הליגה - ולא עשינו את זה".

קפטן הבלאנקוס, סרחיו ראמוס, שמע את הדברים של חברו בעבר לנבחרת ספרד והגיב: "לכל אחד יש את הדעה שלו וזה בסדר. אני חותם תמיד על ניצחון בקלאסיקו אחרי מחצית ראשונה חלשה כל כך, כפי שהוא הגדיר זאת. הגישה שלנו הייתה שונה בין המחציות - בראשונה נתנו להם לשלוט, ובשנייה תקפנו יותר. הם לא היו רעננים כל כך וניצלנו את זה כדי לייצר יותר ויותר מצבים. ברצלונה הכי חלשה שראיתי? יש לה פילוסופיה ברורה ואני מכבד את זה. שלנו אחרת. אין פה טוב או רע, זה פשוט שונה".

בעוד ה"דיאלוג" בין שני הבלמים תפס את הכותרות בספרד, גם יכולתו הפושרת של ליונל מסי לא נעלמה מעיניהם של העיתונאים, בעיקר אלה ממדריד. "כמה זה קשה לברצלונה כשמסי לא מופיע... אפילו מרסלו ניצח אותו ב'תחרות ריצה'", עקצו ב"מארקה" את הפרעוש, שסיים קלאסיקו חמישי ברציפות ללא שער. מעבר לכך, זה היה משחק חוץ שביעי ברצף שמספר 10 של בארסה לא מבקיע - רצף שלילי שכמותו לא ידע מאז עונת 2006/7, אז, כידוע, היה שחקן בתחילת דרכו.

מלבד הדברים של פיקה לעבר היריבה, בברצלונה כמובן הביעו אכזבה רבה. "היתה לנו הזדמנות לפתוח פער, ולא עשינו את זה", הודה סרחיו בוסקטס, "אבל יש עדיין עוד דרך ארוכה". בהמשך, הקשר הוותיק התייחס למשחק עצמו: "איבדנו שליטה במשחק, היתה לנו מחצית ראשונה טובה, אבל בשנייה זה השתנה. קשה לנו, כמו לכל קבוצה, בלי הכדור ברגל; אנחנו לא קבוצה שיודעת להתגונן היטב".

גם המאמן, קיקה סטיין, הדהד את המסר של שחקנו: "היתה לנו מחצית ראשונה טובה, אבל בשנייה ריאל היתה עדיפה. כשאיבדנו את הכדור, הם דחפו חזק יותר והצליחו להבקיע". באופן טבעי, הוא נשאל לגבי היכולת הפושרת של שחקנו הטוב ביותר, ליאו מסי, הלילה: "כמובן שהוא מאוד חשוב", הודה המאמן, "אבל היו לנו גם שחקנים אחרים. אסור לנו להתבסס רק על שחקן אחד. גם לאחרים היו הזדמנויות שלא נוצלו".