הפתרון? הולאנד המועמד המוביל לריאל מדריד

דיווח: גם ורנר ומרטינס סומנו. ומה הסיכויים שאמבפה יגיע?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  24.03.20 - 12:56
תחילת כתבה

לצד שיפור מרשים מתחילת העונה בהגנה ובקישור, כיבוש שערים היה ונותר עקב האכילס של ריאל מדריד, שכבשה השנה 49 שערים בלבד ב-27 מחזורים בליגה הספרדית. העונה אומנם נקטעה בעיצומה בעקבות נגיף הקורונה, אך בבירת ספרד כבר חושבים קדימה כדי למצוא פתרון לחוד לעונה הבאה.

"כשכל זה יעבור, ריאל מדריד תחפש חלוץ", קראה היום (שלישי) הכותרת הראשית בשער "מארקה". זאת בעקבות האכזה מהתפוקה ההתקפית של הסגל של זינדין זידאן, כשבנוסף לכרים בנזמה שפתח טוב את העונה ונחלש משמעותית, לוקה יוביץ' שהגיע לא סיפק את הסחורה ומעורר ספקות, ומרקו אסנסיו ואדן הזאר החמיצו את רובה המכריע של העונה בעקבות פציעות קשות.

אז בעוד בנזמה האריך את חוזהו עד 2022, יוביץ' לא ממש הצליח לשכנע את זידאן וצפוי לעזוב בהשאלה, וגם מריאנו לא ממש הצליח לשכנע את המאמן למרות השער בקלאסיקו, כך שבקבוצה, על פי הדיווח, יחפשו חלוץ נוסף. השם המועדף על זיזו הוא כמובן קיליאן אמבפה, אך עד כה פאריס סן ז'רמן סירבה לשחררו וספק אם תסכים לעשות זאת. בינתיים, אלוף העולם סירב להאריך את חוזהו בצרפת והדרך לסנטיאגו ברנבאו עשויה להיסלל לכל המוקדם רק ב-2021, שנה לפני תום חוזהו.

במצב כזה, המועמד הבכיר לחזק את החוד של ריאל מדריד הוא ארלינג הולאנד, הסנסציה הגדולה של 2019/20. סוכנו מינו ראיולה אומנם אמר לאחרונה שלא סביר שהוא יעזוב את בורוסיה דורטמונד הקיץ, אך הנורבגי מחזיק בסעיף שחרור של 75 מיליון יורו, ואף עשוי לרדת, כך שמדובר בעלות לא רעה בכלל לחלוץ שכבש העונה 40 שערים בכל המסגרות בגיל 19.

מועמד נוסף הוא לאוטרו מרטינס בן ה-22 מאינטר, שכבש 16 שערים ב-31 הופעות, אך לא מחזיק בדרכון אירופי, דבר שעלול להוות בעיה בספרד שבה מותר לרשום בסגל רק שלושה זרים. עוד שם הוא טימו ורנר מר.ב. לייפציג, שמבוקש גם בליברפול ובבאיירן מינכן.

בכל מקרה, כדי לאפשר רכש בחלון ההעברות הקרוב, בוודאי שבמצב הכלכלי הנוכחי באירופה, ריאל מדריד תצטרך למכור. השחקן הראשון שתנסה להיפטר ממנו, שוב, הוא גארת' בייל. הוולשי לא ממש נספר על ידי זידאן, ממעט לשחק, וסובל מלט מעט פציעות, מה שלא ממש הופך אותו לסחורה חמה.

לצד זאת, המכשול הגדול הוא חוזהו עד 2022, ועומד על כ-15 מיליון יורו בעונה. השחקן לא מוכן להתפשר על שכרו, מה שמותיר מעט מאוד קבוצות שיהיו מסוגלות לקלוט אותו. לפי "אס", במדריד אף מוכנים להשתתף בשכרו בקבוצה הבאה כדי לראות אותו עוזב.