הולאנד או אמבפה? המרדף של ריאל אחרי חלוץ

זידאן רוצה להתחזק, בספרד ניתחו מי המתאים. השמות בפנים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  27.03.20 - 20:35
תחילת כתבה

מבלי לדעת מתי המשבר ייגמר, אם הוא בכלל ייגמר בקרוב, ריאל מדריד כבר עובדת על העונה הבאה. ישנן לא מעט משימות במחברת של זינדין זידאן, אבל יש אחת שמסומנת עם מרקר כבר משלב מוקדם של העונה: מציאת חלוץ 9 קלאסי לצידו של כארים בנזמה, אותה עמדה שנותרה יתומה מאז עזיבתו של כריסטיאנו רונאלדו.

אז נכון, מריאנו ויוביץ' כבר מאיישים את עמדת החלוץ השני, אבל היכולת הלא משכנעת הביאה את מאמן הבלאנקוס לפתוח מחדש את החיפושים - והאמת? יש לו לא מעט שמות מסקרנים בשרוול. בראש הרשימה, כפי שכבר דווח בספרד, נמצא שמו של ארלינג האלאנד באותיות ענק. הולאנד כבש העונה 40 שערים ב-33 משחקים במדי רדבול זלצבורג ודורטמונד, ועושה רושם שאי אפשר לטעות עם הנורבגי.

על פי ה'מארקה' הספרדי, ריאל נעזרה בחברת 'דריבלב', שנותנת ייעוץ בניתוח סטטיסטי של כדורגלנים, כדי לגלות את מה שכולנו כבר הבנו - הולאנד משאיר אבק לכל המועמדים האחרים, כול קיליאן אמבפה, לאוטרו מרטינס (שנראה קרוב יותר לבארסה) וטימו ורנר. אמבפה אמנם כדורגלן שלם יותר, טוענים ב'מארקה', אבל אין יעיל יותר מואלאנד באיזור השער - וזה בדיוק מה שריאל צריכה עכשיו.

על פי הנתונים, הולאנד כובש ב-48% מניסיונות ההבקעה שלו, כמעט שער על כל שני בעיטות, הישג שרק אמבפה רשם בעברו מבין כל המועמדים. אלא שהעונה, הצרפתי רשם "רק" 21% יעילות במצבי ההבקעה שלו, כשהוא בועט הכי הרבה מבין המועמדים (4.6) - מה שהופך את האלאנד לאופציה האמינה מכולן. אגב, לאוטרו מרטינס, שקרוב לסיכום בבארסה, אחרון ברשימה של ריאל עם 13% יעילות מול השער, בדיוק כמו לבנזמה, אך שני בכמות הבעיטות למשחק (4.3).