מכירת חיסול? כך בארסה תפנה מקום לרכש

כל ההכנות ליום שאחרי. דיווח: הוגשה הצעה רשמית על אוננה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  28.04.20 - 06:23
תחילת כתבה

מאז תחילת משבר הקורונה ועד עכשיו, הרבה שמות נכנסו ויצאו מהפנקס של ברצלונה, אבל מה לגבי השמות הקיימים? העדר החדשות בימים טרופים אלה, מוציא מהתקשורת הקטאלנית לא מעט מידע מאחורי הקלעים של בארסה, והפעם: התכנית שנקבעה בנוגע לאנסו פאטי ומכירת החיסול שכבר יצאה לדרך.

העונה הסוערת שעברה על חלוצי ברצלונה הובילה ללא מעט קשיים בקאמפ נואו, אך גם הביאה עימה מעט נחת לאוהדים, שחזו לראשונה בדבר הבא של ברצלונה - אנסו פאטי. אבל בעונה הבאה בארסה לא רוצה להגיע למצב דומה וכבר עכשיו היא עומלת על החתמת חלוץ תשע, שימלא את מקומו של לואיס סוארס. בין המועמדים: לאוטרו מרטינס, ניימאר, טימו ורנר, וויסאם בן יידר ועוד ועוד ועוד, אבל מה זה אומר על עתידו של פאטי?

אם בארסה אכן תחתים, ולו שניים מהשמות הנ"ל, לפאטי תהיה בעיה לקבל מקום מרכזי על הבמה המפוארת בתבל - למרות שהוכיח העונה שהוא יכול להיות חלק. ועדיין, לקטאלונים יש תכנית ברורה לגביו. תחילה, יובהר כי המועדון לא מתכוון לשחרר אותו לאף קבוצה שהתעניינה בו מסיבה אחת: תחרותיות.

עם זאת, בארסה לא מוכנה לאבד שליטה על ההתקדמות של הנער בן ה-17. הקבוצה רוצה שימשיך להתאמן עם הקבוצה הראשונה, גם כדי להקל על העומס המוטל על הכוכבים וגם כדי שישתפשף - אך בניגוד לעונה החולפת, אם לא יירשם בטופס המשחק ובתקווה שלא יהיה צורך בהשלמת הסגל, פאטי ישחק גם עם ברצלונה ב'.

במקביל, סטיין פצח במכירת חיסול, שהייתה די צפויה יש לומר. הרעיון הוא להעשיר את הקופה של בארסה תחילה, בטח בהתחשב בנזק הכלכלי שנוצר בגלל הקורונה, ולאחר מכן לרכוש שחקנים אחרים. הראשון לשלם את המחיר הוא ז'אן-קלר טודיבו, שכבר קרוב לסיכום באברטון תמורת 20 מיליון יורו וסדרת בונוסים משתנה. בארסה תנסה להשיג אופציית רכישה על טודיבו, אך לא נראה כי תצליח, טוענים ב'ספורט'.

השני ש"קנה" את מקומו בשוק, הוא ג'וניור פירפו, פחות משנה אחרי שהגיע למועדון. ושוב, הסיבה היא כי המועדון זקוק נואשות לכסף או שחקנים חלופיים בהם יוכלו להשתמש להבאת השחקנים שברשימה. המטרה של בארסה כרגע זה להחזיר את ההוצאות על ג'וניור ולהכניס בין 20-25 מיליון יורו עליו. והראשונה להביע עניין היא לא אחרת מאשר רומא.

השלישי, והאחרון בשלב זה להצטרף לרשימה המפוקפקת של השחקנים שעשויים לעזוב, הוא ארתור. הברזילאי מושך עניין בקרב לא מעט קבוצות באירופה, אבל דווקא יובנטוס היא זו שקיבלה אישור לפתוח במו"מ עימו, כך דווח הבוקר במונדו דפורטיבו. אם יושג סיכום בין הצדדים, ארתור, שכבר נמצא בשלב מתקדם של המו"מ, יצטרף לאלופת איטליה.

מנגד, בארסה מתכוננת גם לגבי רכישות - ובראשן, בעמדת השוער. מעמדו של מארק אנדרה-טר שטגן מתערער, סביב הפסקת המו"מ על חידוש חוזהו, ולפחות לפי הדיווחים הקטאלונים נערכים למצוא לו מחליף: ה"טלגראף" ההולנדי, הקבוצה הגישה הצעה רשמית על אנדרה אוננה, שוערה של אייאקס.

הקמרוני, שהיה שותף להגעה של אייאקס לחצי גמר האלופות בעונה שעברה, נחשב לאחד השוערים המבטיחים ביבשת ובארסה בהחלט רואה בו את ההמשך. ע"פ הדיווח, הקבוצה הציעה תמורתו את קרלס אלנייה ונטו בהעברה, וכן את ריקי פוץ' או אלכס קולאדו בהשאלה.