הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

קיקה סטיין: בארסה ויובה במו"מ מאחורי גבו של המאמן

ארתור עבור פיאניץ'? המאמן לא מודע. וגם: המחזרת של סוארס

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  01.05.20 - 20:09
תחילת כתבה

פגרת הקורונה אמנם הקדימה מעט את דיבורי ההעברות, אבל כבכל קיץ, הראשונה לעבוד הייתה ברצלונה. שמות מפוארים כמו לאוטרו מרטינס, ניימאר, טימו ורנר ואחרים הם כבד דבר שבשגרה בתקשורת הקטאלונית, אבל האם גם קיקה סטיין מודע לכל הנוסעים ברכבת השמות?

היום (שישי), מאמן הבלאוגראנה שוחח עם ה'גאזטה דלו ספורט' והתייחס לאחד שעשוי לעשות את הדרך ההפוכה - ארתור. לא פעם ולא פעמיים ששמו של הברזילאי עולה בכותרות כמועמד אפשרי לעזוב את הקאמפ נואו, אבל לאחרונה עושה רושם שיש קבוצה אחת שנמצאת מעל כולן במירוץ אחריו וזו יובנטוס - כשהתקשורת האיטלקית מדברת על טרייד אפשרי עם מיראלם פיאניץ'.

ארתור עצמו כבר הבהיר כי הוא מודה על ההתעניינות, אך מעוניין להישאר בבארסה, ואם תשאלו את סטיין יש לו מקום. "אני מדבר עם ההנהלה לעיתים קרובות, אף אחד לא אמר לי כלום על זה", אמר סטיין. "ארתור כבר אמר פעמיים שהוא רוצה להישאר, ואני מרגיש את אותו הדבר. הוא לא יוותר בכזאת קלות על האפשרות לשחק בקבוצה כזו, עם השחקן הטוב בעולם".

מאמן בארסה לא הסתפק בכך והעיד כי ארתור, אולי בניגוד לאחרים, מתאים לסגנון המשחק של ברצלונה ומחזיק במה שצריך כדי להפוך לשחקן חשוב ודומיננטי בסגל. פיאניץ', לעומתו, דווקא לא נמצא בראש מעיניו של המאמן. "הוא שחקן מצוין", אמר סטיין, "אבל הרשו לי להבהיר דבר אחד - עוד מסוכן לדבר על מצב השוק".

"המועדונים יצטרכו להתאים את עצמם ואת תקציביהם למצב החדש, יהיה צורך בארגון מחודש", המשיך מאמן ברצלונה, והתייחס לשאלת 22 מיליון היורו של ניימאר. "סכומי הכסף הגדולים ששולמו כבר לא יתאפשרו, לפחות בטווח הקצר. שחקנים שירצו לעזוב אולי לא יוכלו לעשות זאת מכיוון שאין כסף זמין. גם אני אשמח להרוויח יותר, אבל זה לא אפשרי כרגע. זו המציאות. חודש וחצי של משבר הם די והותר כדי להפיל דרמה כלכלית על הקבוצות".

שחקן נוסף שעשוי לעזוב את הקאמפ נואו בקרוב, ולא בגלל בעיות מקצועיות, הוא לואיס סוארס. אבל כעת, כשהוא בן 34, נשאלת השאלה לאן? ובכן, מסתבר שלסוארס יש מחזרת חדשה, לא אחרת מאשר סן לורנצו הארגנטינאית. ברנרדו רומאו, מאמן הקבוצה, טען במולדתו כי נשיא הקבוצה כבר הגיש לסוארס הצעה: "הכדורגל הארגנטיני הוא תחרותי ונשמח שאחד כמו סוארס יצטרף אלינו. אני יודע שזו אפשרות עבור הנשיא, אבל בואו נראה מה יקרה".