ברצלונה: הקטאלונים מתכננים טרייד ענק עם יובנטוס

פיאניץ', ארתור, דה שיליו ועוד. מודל הטריידים של ה-NBA הגיע לכדורגל

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.05.20 - 11:29
תחילת כתבה

משבר הקורונה הביא עימו לא מעט משברים, בעיקר כלכליים, אך גם דבר אחד חיובי אחד: הצד היצירתי של הקבוצות האירופאיות. והראשונות להפגין זאת, כך נראה, הן ברצלונה ויובנטוס. המשבר הכלכלי גרם לשתי הענקיות להעתיק את מודל הטריידים של ה-NBA על מנת לחסוך עלויות, וכעת, שימו לב, נרקם טרייד ענק שיכלול לא פחות משישה שחקנים.

במרכז הטרייד עומדים כמובן מיראלם פיאניץ' וארתור. הבוסני, כידוע, כבר סיכם על חוזהו בקאמפ נואו לארבע השנים הקרובות, לאחר שקיבל את האישור מהגברת הזקנה, שחיפשה דרך להתנער מחוזה על סך שבעה מיליון יורו נטו. מנגד, נותרה מחלוקת בנוגע למעברו של הברזילאי, שמעוניין להישאר בברצלונה, אך מעורר עניין רב בטורינו. ועדיין, ב'טוטוספורט' טוענים שהברזילאי מתקרב לטורינו.

השלב הבא של הטרייד מתרכז בעמדת המגן הימני. עוד מתחילת פרוץ המגיפה, בארסה סימנה כמה וכמה שחקנים שיועמדו למכירה - וביניהם נמצא נלסון סמדו. למגן נותרו שנתיים בחוזה, אך המו"מ על קיצוץ בשכרו נפל ובארסה העמידה אותו למכירה ב-50 מיליון יורו. אלא שכעת, כשעלה רעיון הטרייד, בארסה מצאה פתרון חלופי בדמותו של מתיאה דה שיליו, שעשוי לעשות את הדרך מטורינו לקטאלוניה.

החלק האחרון של הטרייד, הוא בחוליית ההגנה גם כן. בארסה מחפשת את הדרך לעבות את מרכז ההגנה שלה, ואחד הקלפים שיש בידה הוא ז’אן-קלייר טודיבו, שחזר מהשאלה בשאלקה. טודיבו, כמו סמדו, נכנס לרשימה המפוקפקת עוד לפני שחזר לקבוצה ובארסה טענה מראש שתשתמש בו כדי להוריד בעלויות הרכש. מי שעשוי להגיע במקומו הוא דניאל רוגאני, שלא הצליח להשתלב אצל מאוריציו סארי.