הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ליאו מסי: "לא פיקפקתי בסגל, אבל ככה לא נזכה בצ'מפיונס"

האמירה שהכעיסה את סטיין ("הוא לא הבין אותי"); לאוטרו מרטינס ("שחקן שלם, מזכיר את סוארס"); והקורונה ("אולי היא תועיל. צריך לשחק ללא קהל"). ליאו מסי שובר שתיקה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  15.05.20 - 06:28
תחילת כתבה

בימים כתיקונם, ליאו מסי לא מרבה לדבר, אבל כנראה ש"פגרת הקורונה" המתמשכת כבר מתחילה לשעמם גם אותו - כי הבוקר (שישי) הוא תפס את כל הכותרות בקטאלוניה. הפרעוש, שחזר להתאמן יחד עם ברצלונה לפני כשבוע, דיבר עם 'ספורט' ו'מונדו דפורטיבו' המקומיים וסיפק כמה פנינים על קיקה סטיין, לאוטרו מרטינס ומה שביניהם.

למי שהספיק לשכוח, ברצלונה של לפני הקורונה לא הייתה כל כך משכנעת - ולא רק על כר הדשא. הניצחונות אמנם הגיעו, אבל לצידם הגיעו חיכוכים בחדר ההלבשה, הדלפות לתקשורת ומה לא. כעת, בקאמפ נואו מנסים לצאת לדרך חדשה. "אולי ההפסקה הזו תועיל לנו", אמר מסי ל'ספורט'. "אבל קודם כל נראה אם בכלל אפשר לחזור, ורק אחר כך נדע מה הרמה שלנו".

כזכור, לפני הקורונה בארסה הייתה במאבק צמוד על פסגת הליגה הספרדית עם ריאל מדריד, כשבליגת האלופות היא בדיוק התכוננה לגומלין מול נאפולי - אבל היכולת של השחקנים הותירה מקום לספק, עד כדי כך שאפילו מסי הודה ש"כך בארסה לא תזכה באלופות". האמירה הזאת הכעיסה מעט את קיקה סטיין בזמנו, אך כעת מסי חידד.

"אני חושב שהוא לא הבין אותי", הוא הסביר. "מה שאמרתי זה שאם נשחק כמו ששיחקנו במשחקים האחרונים לפני הקורונה, זה לא יספיק כדי לנצח במפעל. מעולם לא פיקפקתי בסגל שיש לנו, לא היה לי ספק שזה סגל שיכול לנצח את כל המפעלים - אבל לא כמו ששיחקנו. האמירה הזו מבוססת על העובדה שהיה לי המזל לשחק באלופות בכל שנה מחדש, ואני יודע שלא כך נזכה בה".

בנוסף, מסי ספק החמיא/ספק ניסה להפעיל לחץ על המועדון, כשדיבר על חברו הטוב והמועמד להצטרף לברצלונה - לאוטרו מרטינס. "הוא חלוץ שלם", פירגן מסי. "הוא חזק, מכדרר טוב, מכוון מטרה ויודע להגן על הכדור. הוא דומה ללואיס סוארס. שניהם שולטים בגופם טוב, מחזיקים בכדור הרבה ואיכותיים ליד השער. אפשר לראות שהוא יהיה שחקן נהדר, אבל צריך לראות מה יקרה איתו ועם שאר השמות שאנחנו שומעים. בכנות, אני לא יודע אם מתקיים איתו מו"מ כרגע". 

כעת, אחרי מעל חודשיים בלי יכולת לצאת מהבית, נשאלת השאלה באיזה כושר יגיעו השחקנים, גם אם הטובים בעולם, לפתיחה המחודשת? "האמת היא שאני נמצא בכושר טוב מאוד", אמר הפרעוש. "התאמנתי בבית, אני חושב שזה עזר לי. זה לא אותו דבר, כמובן, וברור שזה היה קשה לכולם בצד המנטלי, זה מצב מוזר. אבל עם התמיכה של המשפחה והילדים, עמדנו במצב הכי טוב שאפשר ומעל הכל - ניצלנו את הזמן כדי להיות יחד, מה שבדרך כלל אנחנו מתקשים לעשות".

על החזרה למגרשים, אמר מסי ל'מונדו דפורטיבו' וסיכם: "הסיכון להידבקות נמצא בכל מקום, כבר שאתה יוצא מהבית. לא צריך לחשוב על זה יותר מדי, אבל אנו מבינים שצריך לעמוד בפרוטוקולים ולנקוט באמצעי מניעה מקסימליים. לחזור לאימונים זה צעד ראשון, אך אל לנו להיות שאננים. עלינו להמשיך לנקוט בכל אמצעי הזהירות הנחוצים, ולהתחיל לשחק מאחורי דלתות סגורות".