"מתקרב בכל שעה": עסקת לאוטרו על סף סיכום

החלוץ בדרך לבארסה. וגם: איך הפך דמבלה לקלף של החלון?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  25.05.20 - 11:15
תחילת כתבה

הליגה הספרדית אמנם עושה קולות של חזרה למגרשים וסיום ראוי של העונה הנוכחית, אבל ברצלונה עדיין לוטשת עיניים לעבר העונה הבאה - ובמוקד, כמובן, השלמת העסקאות של לאוטרו מרטינס ומיראלם פיאניץ'.

הבוקר (שני), דווח בקטאלוניה על התקדמות במגעים עם אינטר בכל הנוגע לחלוץ, שמבוקש כבר תקופה ארוכה בקאמפ נואו. "לאוטרו מרטינס מאוד קרוב לברצלונה", נכתב בדיווח, שפורסם ב'קאט רדיו'. "למעשה, החתימה של החלוץ הארגנטיני מתקרבת משעה לשעה".

בינתיים, ברחבי קטאלוניה סימנו קלף חדש ומשמעותי בקיץ שצפוי לברצלונה: עוסמאן דמבלה. בארסה, כזכור, החליטה להתמקד בעסקאות חליפין מאחר ומצבה הכלכלי, בטח עכשיו בעידן הקורונה, לא מאפשר רכישה מאסיבית של שחקנים. יובה, שנראה כאילו מסכימה עם מתווה מהסוג הזה, מתעקשת שארתור יכלל בטרייד על פיאניץ', ואילו הברזילאי לא מעוניין. אך כעת, מדווחים בקטאלוניה, דמבלה עשוי להיות זה שיפתור את המחלוקות.

על הדיווח, שפורסם ב'מונדו דפורטיבו', הקבוצה מטורינו התעניינה בצרפתי, אך כמושאל בלבד לאור היסטוריית הפציעות הארוכה במיוחד שלו בשנים האחרונות. אלא שיובנטוס לא לבד, שכן ב'מונדו' מדווחים כי גם פ.ס.ז' וארסנל במעקב. עוד נאמר כי תג המחיר של דמבלה עומד על 42 מיליון אירו, כך שהוא יכול להוריד נתח משמעותי ממחירו של פיאניץ' (60 מיליון אירו).

במקביל, בברצלונה ממשיכים לעסוק בשאלת חזרתו של ניימאר לקאמפ נואו. שמו של הכוכב הברזילאי תמיד נמצא על הפרק, כפי שכבר בטח הבחנתם, אבל עושה רושם שהוא הפך להיות האופציה השנייה - ואולי אפילו השלישית - של הקטאלונים, אחרי לאוטרו מרטינז ופיאניץ'. הסיבה, כידוע, היא בעיקר כלכלית.

אין מחלוקת על כישרונו של ניימאר ועל התאמתו לשחקני ברצלונה בכלל, ולכוכביה בפרט, אבל תג המחיר האסטרונומי וחוסר שיתוף הפעולה של פ.ס.ז' לבצע טרייד עלול להכריע ולדחות את המעבר בקיץ נוסף - אם כי התעניינות של הצרפתים, איך לא, בדמבלה, עלולה להטות את המאזניים לכיוון השני.