ברצלונה: עסקת רשפורד נפלה בקיץ 2019

הסיכום, החרטה והחוזה האדיר שהשאיר אותו במנצ'סטר יונייטד

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  01.06.20 - 12:03
תחילת כתבה

כבר כמה שנים ברצלונה מחפשת חלוץ שישלים את לואיס סוארס וליאו מסי. אנטואן גריזמן הוחתם בקיץ ולאוטרו מרטינז סומן כיעד הבא. היום (שני) דווח ב'מונדו דפורטיבו' כי אלופת ספרד הייתה קרובה להחתים את חלוץ מנצ'סטר יונייטד - מרקוס רשפורד, שכבר סיכם בבארסה אך חזר בו.

בעונת 2018 ברצלונה חיפשה חלוץ והעמידה קריטריונים: שחקן צעיר מקבוצה גדולה עם חוזה שמשאיר את המועדון שלו בעמדת נחיתות. רשפורד בן ה-19 עמד בכל הסעיפים מכיוון שחוזהו ביונייטד היה אמור להסתיים בקיץ הזה. בארסה החלה לגשש בסביבתו של האנגלי, שהתלהב מהאפשרות להגיע לקאמפ נואו מבחינה מקצועית וכלכלית.

התקיימו שיחות בין נציגי המועדון לאחיו של החלוץ ונרשם סיכום בין הצדדים. אחיו של רשפורד התחייב כי השחקן ידחוף לעזיבה בקיץ 2019 ולא יחדש את חוזהו מה שידחוק את יונייטד לפינה. עם זאת, מאותו הרגע רשפורד לקח צעד אחורה.

האנגלי החליט להישאר במועדון בו גדל מגיל 7, עם מקום מובטח ב-11 והערכה גדולה מצד המנג'ר אולה גונאר סולשיאר. רשפורד פקפק ביכולת שלו להצליח בברצלונה בגיל 21 כאשר הוא לקח בחשבון את ההתמודדות עם מדינה ושפה חדשה, תרבות אחרת וחדר הלבשה מלא כוכבים.

כמו כן, השדים האדומים הבינו שיש להם סיכוי ממשי לאבד את הכישרון ושמו על השולחן הצגה אדירה: 280 אלף יורו לשבוע, שהם 14 מיליון יורו בעונה עם חוזה ל-5 שנים. ואז, ב-1 ביולי, בדיוק בזמן שהוא היה אמור להיות בשדרות הראמבלס בברצלונה, רשפורד חתם על ההצעה של מנצ'סטר יונייטד והבטיח את עתידו במועדון.