זידאן זעם, ראמוס הבהיר: "נותרו 10 גמרים"

ההישג של הבלם, השיחה הנוקבת של המאמן וחזרת הזאר. הסיכום

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  15.06.20 - 06:40
תחילת כתבה

אלה היו שלושה חודשים ארוכים במיוחד, אבל עושה רושם שריאל מדריד המשיכה מאיפה שהפסיקה. היא אמנם לא הבריקה, אבל מחצית אחת קסומה הספיקה בכדי לחזור למגשרים ברגל ימין עם 1:3 חלק על אייבר, ועל הדרך להוסיף כמה ציוני דרך מרשימים.

נתחיל עם סרחיו ראמוס, שהבקיע את שערו ה-67 בליגה הספרדית והשתווה לרונלד קומאן כשחקן ההגנה עם מספר השערים הגדול ביותר בהיסטוריה של הליגה. בעוד ההולנדי כבש 46 מהם בפנדלים, הספרדי כבש רק 11 מהנקודה הלבנה. במקום השלישי ניצב מספר 4 וקפטן אגדי אחר של הקבוצה מבירת ספרד - פרננדו היירו עם 51 שערים.

"זה מרגיש מוזר", סיכם ראמוס. "אחרי שכל כך הרבה אנשים איבדו את חייהם, אתה מוכרח לחשוב בצורה חיובית - וכדורגל מביא איתו שמחה. אנחנו שולחים אהבה לכל מי שאיבד את היקרים לו. עכשיו נותרו לנו עוד עשרה משחקי גמר. אנחנו עובדים קשה כדי לחזור לקצב, אבל יש לנו עוד הרבה להשתפר".

לצידו של ראמוס, מי שרשם הישג מרשים הוא זינדין זידאן, שחגג את הופעתו ה-200 כמאמן ריאל מדריד בכל המסגרות. המאזן: 132 משחקים, 42 תוצאות תיקו, 26 הפסדים ו-10 תארים - כשיחס השערים עומד על 210:489.

"זה כדורגל שונה, אבל אנחנו צריכים להתאים את עצמנו", אמר זידאן בסיום. "השגנו שלוש נקודות מאוד חשובות, ונשארו לנו עוד עשרה משחקים. היה לנו קשה במחצית השנייה. לא יודע אם הקושי נבע מסיבה פיזית, אבל לא היינו טובים. המחצית הראשונה הייתה טובה ועוצמתית. יכול להיות שזה היתרון 0:3, כי במחצית הראשונה היינו טובים ובשנייה הורדנו הילוך".

כל זאת, כמובן, כלפי חוץ - אבל לטענת ה'מארקה' הספרדי, החדר ההלבשה, זידאן רתח על שחקניו על המחצית השנייה. הוא האשים את שחקניו בחוסר ריכוז במסירה האחרונה, והורדת הרגל מהגז עד כדי שאייבר כמעט חזרה למשחק. זידאן הבהיר לשחקניו כי יכולת כזאת ברמה גבוהה יותר תעלה להם בנקודות, ולא נתן להם לתרץ בעייפות.

סיבה נוספת לחגיגה הייתה חזרתו של אדן הזאר מהפציעה, ששיחק 61 דקות ובישל פעם אחת. "לא אגיד לך שזה מה שסיכמנו בנוגע לדקות המשחק שלו", אמר זידאן בסיום. "ידענו שאדן יתקשה להיכנס לקצב, אבל בסוף הוא השלים שעה של כדורגל. המכה שקיבל? פגעו בו חזק, אבל זה הכדורגל. בהפסקה הוא אמר שהוא בסדר, שהוא שמח שנפגע ולא פחד".

ציוני דרך נוספים
- מרסלו הבקיע את שערו הראשון העונה בליגה. האחרון היה בקלאסיקו בקאמפ נואו באוקטובר 2018. זה גם השער ה-50 שלו בקריירה. בנוסף, הוא הפך לשחקן ה-19 של הקבוצה שכובש העונה בליגה.

- זו פעם ראשונה שריאל מדריד כובשת לפחות שלושה שערי ליגה בבית מאז נובמבר 2019

- טוני קרוס כבש את שערו השישי העונה בכל המסגרות, וזו העונה הכי פורה שלו מאז שהגיע לבלאנקוס ב-2014