הכדורגלנים והקטינה, גרסת כרים בנזמה ופרנק ריברי

שני הכוכבים הצרפתים עמדו בפני עונש מאסר של שלוש שנים לאחר שב-2010 הוגשו נגדם כתבי אישום בפרשה דומה לזו בה מעורבים שחקני מכבי תל אביב. כך הסתיימה הפרשה אז

רם חיים
רם חיים  15.06.20 - 18:01
תחילת כתבה

למרבה הצער, מעורבות כדורגלנים בפרשיות כמו זו הנוכחית של שחקני מכבי תל אביב אינה דבר חדש. אחת הזכורות שבהן היא זאת שהתפוצצה בצרפת ב-2010, בה הועלתה האשמה כי כרים בנזמה ופרנק ריברי שילמו לקטינה על מתן שירותי מין.

זאהיה דהאר, כיום בת 28, הייתה מי שעמדה במוקד הפרשה, שהחלה ב-2008. באותה שנה, היא פגשה במועדון לילה בפריז את בנזמה. החלוץ, אז בן 21, היה באותו הזמן עוד חלק מהמועדון בו התפתח, ליון, מעט לפני המעבר המתוקשר לריאל מדריד, קבוצתו כיום.

דהאר הייתה באותה שנה בת 16. על פי החשד שעלה נגד בנזמה, הוא הגיע עם דהאר לחדר בבית מלון בבירת צרפת ושילם לה על מנת שתקיים עימו יחסי מין. גיל ההסכמה בצרפת הוא 15, ותשלום למתן שירותי מין אסור עד גיל 18. לאורך כל תקופת החקירה והדיון המשפטי בעניין, החלוץ טען שלא שכב עם הצעירה.

שנה אחרי המקרה עם בנזמה, ב-2009, נפגשו דהאר וריברי. הקשר, אז בן 26, בדיוק היה בתחילת דרכו בבאיירן מינכן, שם שיחק בהצלחה במשך 12 עונות. בתור מתנת יום הולדת לעצמו, ריברי דאג לטיסה פרטית לבוואריה עבור דהאר, אז בת 17.

ריברי נחקר ועמד בפני שופט על סעיף זהה לזה של בנזמה. דהאר אישרה ששכבה עם הקשר, אבל גם הודתה ששיקרה לגבי גילה וסיפרה לכדורגלן שאינה קטינה. שני שחקני נבחרת צרפת לשעבר עמדו בפני עונש של 3 שנות מאסר. לדיונים המשפטיים הראשונים בנושא, לא הם ולא דהאר הופיעו פיזית.

ב-2014, הסאגה המשפטית הגיעה לסיומה עם ביטול ההאשמות נגד הכדורגלנים. התביעה קיבלה את גרסתו של בנזמה שטען לחפותו, קבעה שריברי לא היה יכול לדעת את גילה של זהאר בשל זיוף גילה וטענה שהחוקרים הם שדחפו להפליל את הכדורגלנים בהיעדר ראיות מוצקות.

מאז אותה פרשה, בנזמה כבש 241 שערים עבור ריאל מדריד, וכשיבקיע בפעם הבאה, ישתווה לפרנץ פושקאש ככובש החמישי הכי גדול בתולדות המועדון. בנוסף, זכה עם הקבוצה 4 פעמים בליגת האלופות, ב-2 אליפויות ובשני גביעים. גם ריברי נמצא בדמדומיה של קריירה מרשימה, הוא כבש 124 שערים עבור באיירן, זכה איתה פעם אחת בליגת האלופות, ב-9 אליפויות וב-6 גביעים.

דהאר התפרסמה בתחום אחר לגמרי מאז אותם מקרים, ובצרפת, היא בעלים של מותג אופנה מאוד פופולרי ויוקרתי ללבני נשים. מי שהפך לשותף שלה היה מעצב האופנה הידוע, קרל לגרפלד הגרמני, שהלך לעולמו בפברואר 2019 כשהיה בן 85.