הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ג'רארד פיקה: בלם ברצלונה התעמת עם עיתונאי

בלם ברצלונה כונה בכיין והגיב. בקטלוניה קטלו את ברצלונה וסטיין שלה אחרי ה-0:0 עם סביליה, אך הוא משוכנע: "גם ריאל מדריד לא תנצח בכל המשחקים", פיקה נשמע אחרת: "יהיה קשה לזכות באליפות, אנחנו כבר לא תלויים בעצמנו". לופטגי: "היינו טובים יותר, הגיעו לנו 3 נקודות"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.06.20 - 12:31
סטיין. הופך לוואלוורדה? (Getty)
סטיין. הופך לוואלוורדה? (Getty)
תחילת כתבה

ברצלונה כבר לא תלויה בעצמה. אלופת ספרד סיימה אמש (שישי) בתיקו מאופס עם סביליה ברמון סאנצ'ס פיחואן ועלולה לאבד את המקום הראשון כבר מחר, אם ריאל מדריד תנצח את ריאל סוסיאדד באנואטה. במקרה כזה, הבלאנקוס אומנם ישתוו לבלאוגרנה עם 65 נקודות, אך יעלו לפסגה בעקבות יחס פנימי במשחקים בין השניים (תיקו ו-0:2). בנוסף, זו הפעם הראשונה אחרי 16 משחקים שבה הקטלאנים, עם ליאו מסי במגרש, לא הצליחו למצוא את הרשת האנדלוסית.

בתקשורת הקטלאנית ביקרו את הקבוצה על היכולת שהציגה, ובכותרת "מונדו דפורטיבו" נכתב: "קיבלה ברקס - ברצלונה סיימה בתיקו בפיחואן והשאירה את המקום הראשון בידיים של ריאל מדריד, אם היא תנצח מחר באנואטה". גם ב"ספורט" נבחרה כותרת דומה "נבלמו  - ברצלונה הסתבכה מול סביליה מאורגנת מאוד, אחרי שחזרה מהפגרה עם שני ניצחונות".


עוד ב"ספורט", קיקה סטיין אף זכה להשוואה הגרועה ביותר מבחינתו, כשנטען שהוא נראה דומה יותר ויותר לארנסטו ואלוורדה: "קיקה סטיין הגיע לברצלונה תהילה של 'קרויפיסט'", נכתב בטור דעה. "אבל נראה שהוא איבד את האידאולוגיה הזאת כדי להפוך לעוד מאמן של תוצאות בלבד. ההיררכיה לא השתנתה, השחקנים הקבועים משחקים, אנסו פאטי מקבל פירורים למרות הכושר שלו, וריקי פוץ' לא קיים".

סטיין עצמו דווקא נשמע מרוצה אחרי המשחק: "אנחנו מתוסכלים כרגע, במיוחד כי היינו טובים יותר במחצית הראשונה. אולי התחושה כרגע לא טובה, אבל בטוח שמחר הדברים ייראו אחרת. אני חושב שגם ריאל מדריד לא תנצח בכל המשחקים שנשארו לה. המציאות היא שכרגע אנחנו לא תלויים בעצמנו, אבל זה ישתנה. אני מרוצה מאיך ששיחקנו".

לעומתו, ג'רארד פיקה נשמע אחרת לגמרי: "יהיה מאוד קשה לזכות באליפות השנה, כי אנחנו לא תלויים בעצמנו. כמו שראינו בשני המחזורים האחרונים, יהיה קשה לריאל מדריד לאבד נקודות". הוסיף הבלם, באמירה שהתפרשה כהשלמה עם הגורל, הפעלת לחץ על ריאל מדריד או אפילו רמיזה לשיפוט מוטה במשחקים של היריבה מהבירה. "זה היה משחק מאוד תחרותי, והתיקו הזה משאיר אותנו במקום שבו אנחנו לא תלוייים בעצמנו, אבל התחושות לא היו רעות. אנחנו מרגישים שאיבדנו שתי נקודות כי היינו טובים יותר והגענו להזדמנויות שלנו, אבל לא כבשנו. סביליה במקום השלישי בטבלה וזו קבוצה ברמה גבוהה".

אותה התבטאות גרמה לפיקה להתעמת עם עיתונאי ברשתות החברתיות. אדו אגירה, שידוע כאוהד ריאל מדריד וכמקורה לכריסטיאנו רונאלדו, הגיב לדבריו של פיקה בטוויטר וכתב: "בטח באת בוכה מהבית". הבלם לא אהב כלל את הדברים והגיב: "עברת את הגבול".

מנגד, מאמן סביליה ז'ולן לופטגי נשמע הרבה יותר בטוח בעצמו: "אנחנו תמיד מגיעים למשחקים במטרה לנצח, ומנתחים את היריבה ככל האפשר, יכולנו לנצח הפעם והגיע לנו לקחת שלוש נקודות. ברצלונה הייתה טובה יותר בהתחלה, אבל ידענו להתגבר על זה, אבל ברמה הקבוצתית לא היינו מדוייקים. במחצית השנייה היינו טובים יותר עם הזדמנויות ברורות, ואני לא זוכר אף אחת שלהם".