רק מכה יבשה: ראמוס לא סובל מפציעה חמורה

אנחת רווחה בריאל, הבלם ינוח מול מאיורקה. וגם: סיכום הניצחון של הבלאנקוס על סוסיאדד

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  22.06.20 - 15:13
(getty)
(getty)
תחילת כתבה

אנחת רווחה בריאל מדריד: הבלם והקפטן, סרחיו ראמוס, שנפצע והוחלף אמש (ראשון), במשחק הניצחון 1:2 על ריאל סוסיאדד בליגה הספרדית, סובל מחבטה יבשה בלבד. רופאי הקבוצה אבחנו אותו לאחר המשחק, והבוקר התקבלו התוצאות - לפיהן הוא אינו סובל מפציעה חמורה. בכל מקרה, גם בשל חלוקת העומס שזינדין זידאן יצטרך לבצע לאור קצב המשחקים הגבוה, ראמוס צפוי לנוח במשחק מול מאיורקה ביום רביעי הקרוב.

לליגה הספרדית יש מוליכה חדשה, וקוראים לה ריאל מדריד. זו עובדה. אבל בספרד, כמו בספרד, אירוע כזה - בין אם מדובר בריאל ובין אם זו ברצלונה - כנראה לא יכול להתקיים ללא שתיווצר מחלוקת או אפילו סערה תקשורתית. הבלאנקוס ניצחו 1:2 אצל ריאל סוסיאדד, וניצלו את המעידה של האלופה המכהנת בסביליה, אבל בסיום הכותרות היו בעיקר סביב החלטות צוות השיפוט.

הסערה בתקשורת בעקבות המשחק באנואטה נולדה סביב שלושה אירועים מרכזיים: פנדל מפוקפק שנשרק לטובתה של ריאל מדריד, שער שנפסל לזכות המארחת באופן שנוי במחלוקת, ושער שאושר עבור ריאל לאחר ספק נגיעת יד של כרים בנזמה.

"מוליכה חדשה, בלאגן חדש", נכתב בכותרת של "אס", עיתון שכידוע מזוהה מאוד עם ריאל מדריד. שם, אולי תתפלאו, הודו כי השער של סוסיאדד היה חוקי למהדרין. ב"מונדו דפורטיבו", המזוהה עם היריבה המושבעת ברצלונה, פירסמו על גבי השער תמונה של כל שלושת האירועים השנויים במחלוקת וכתבו בכותרת: "MADE IN MADRID". כל האירועים האלה הגיעו ימים ספורים אחרי שגם במשחק של ריאל מדריד מול ולנסיה, נפסל שער לזכות העטלפים באופן מעורר מחלוקת.

"זה מציק לי שאנחנו מדברים רק על השיפוט אחרי המשחק. זה מרגיש כאילו לא עשינו דבר על המגרש. ניצחנו על הדשא את המשחק - ואני חושב שהיינו ראויים לזה", ניסה זינדין זידאן, מאמן המוליכה החדשה, לצנן את ההתעסקות באיש והמשרוקית, "לדעתי היה פנדל, ובשער של בנזמה הכדור פגע בכתף, לא ביד. זה ניצחון ראוי מצידנו, וזה הדבר החשוב ביותר מבחינתנו".

המאמן גם סיכם את המשחק עצמו: "השגנו ניצחון שהגיע לנו במגרש קשה מאוד. היינו יעילים וחזקים בחלק הקדמי, גם כשהייתה חסרה לנו אנרגיה. להיות המוליכים בטבלה לא משנה שום דבר כרגע, אנחנו חייבים להמשיך כמו שאנחנו. ראמוס? הוא סובל מכאבים, נקווה שזו רק פגיעה קלה".

לצד המחלוקת בנוגע לשיפוט התרחש גם אירוע היסטורי באנואטה: סרחיו ראמוס, שתירגם את הפנדל ליתרון 0:1, הפך לשחקן ההגנה עם מספר השערים הרב ביותר בתולדות הליגה הספרדית. הקפטן עקף את רונלד קומאן ועלה למאזן של 68 שערים בספרד עם הכיבוש באנואטה. מאוחר יותר, הבלם הוותיק נפגע בברכו, ניסה להתאושש ולחזור לשחק, אך ביקש בדקה ה-60 להתחלף, ובינתיים אין עדכון רשמי לגבי מצבו. יחד עם זאת, בספרד העריכו כי לא מדובר בפציעה חמורה מדי.