עבודה בעיניים: הקומבינה של בארסה בעסקת ארתור

מה גורם לברתומיאו לרצות למכור פוטנציאל בן 23 תמורת פיאניץ' בן ה-30? פוליטיקה והרבה ממנה. המאזן שיציג לבעלי המניות, הטריק עם המספרים וכאב הראש שיווצר לאחר שהנשיא המכהן יעזוב. ההסבר מאחורי ההתנהלות האחרונה של בארסה, לקרוא ולא להאמין

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  24.06.20 - 16:13
תחילת כתבה

מה עשוי לגרום לברצלונה לוותר על ארתור בן ה-23 לטובת מיראלם פיאניץ' בן ה-30? הטרייד המסתמן בין ברצלונה ליובנטוס מעלה לא מעט תהיות, אבל הוא מספק הצצה נוספת להתנהלות מעוררת המחלוקת של הנהלת ברצלונה. בין אם זה ייצא לפועל או שמא ייפול, אפשר יהיה לכנות אותה בסלנג ישראלי במילה אחת: קומבינה.

ננסה לעשות לכם סדר. מבחינה מקצועית, קיקה סטיין בונה על ארתור. מאז החזרה מפגרת הקורונה, הוא שותף בכל המשחקים, מה שמעיד שכן יש לו חשיבות מקצועית עובר הקטאלונים. לעומת זאת, פיאניץ' נמצא בסכסוך עם מאוריציו סארי, ויובנטוס מחפש דרכים לשחרר אותו.

מה שגורם לברצלונה לשאוף למכור אותו הוא המצב הכלכלי שלה. ב-30.6 (שלישי הקרוב) מסתיימת שנה פיננסית של ברצלונה, ובה למעשה מציגים בפני הסוסיוס (בעלי המניות) את הפלוס מינוס - מאזן הרווח והפסד של ברצלונה.

המטרה של ז'וזפ מריה ברתומואו, לו נשארה עוד שנה אחת כנשיא המועדון לפני הבחירות, היא להציג את מכירת ארתור כהכנסה לשנה הקרובה. בהמשך, אחרי מכירת ארתור, יימשך המשא ומתן מול פיאניץ' שרכישתו תיחשב רק במאזן של השנה שלאחר מכן, בה ברתומיאו יעזוב. הבוסני לא יהיה חלק מהמכירה שתהיה על השנה הנוכחית, ומה הרווח האמיתי מהעסקה? צפוי להיות קטן משמעותית, שכן על פי הדיווח, ברצלונה תשלם 70 מיליוני יורו על פיאניץ', רווח של 10 מיליון יורו בלבד.

למעשה, ברתומאו מנסה להציג להנהלה שהקבוצה במצב טוב יותר כלכלית ממה שהם באמת, כדי לא לייצר עילה לחברי המועדון לכנס בחירות בשנה הקרובה ולסיים את הקדנציה שלו. במילים אחרות: הנשיא דואג לכאן ועכשיו, ומה שיקרה לאחר מכן? זו כבר בעיה של הנשיא הבא.

סייעו בהכנת הכתבה: צוות Barca Story, עמוד הפייסבוק עם כל הסיפורים שלא הכרתם על ברצלונה