גדול ביפן: קובו מתאקלם במאיורקה

פ.ס.ז', ריאל והרייטינג: "מסי היפני" פוגש את קבוצת האם

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  24.06.20 - 18:01
(getty)
(getty)
תחילת כתבה

הכדורגל האירופי מחפש נואשות אחר "הכוכב הבא" (אם להשתמש במונחי הריאליטי): שחקנים צעירים, המסומנים כפרוספקטים לשחק ברמות הגבוהות ביותר. אחד מאלה שהופנו אליהם עיניים השנה היה טאקפוסה קובו, מי שכונה "מסי היפני", הקשר בן ה-19 שהוחתם ע"י ריאל מדריד, אחרי שכבר היה בברצלונה. קובו היפני, שמשחק כיום במאיורקה - והערב (רביעי) יפגוש את קבוצת האם (23:00), זוכה ללא מעט מעקב והתעניינות, כולל מקבוצה בכירה בעלת שם גדול: פאריס סאן ז'רמן.

ה"אס" הספרדי פרסם כי פ.ס.ז' "נחושה" להחתים אותו, כאשר המנהל המקצועי לאונרדו ביצע מספר צעדים בכיוון. עם זאת, הוא נתקל בהתנגדות כפולה: האחת מכיוונו של השחקן, שדחה הצעה של 4 מיליון יורו; והשניי מכיוון ריאל, שלא מוכנה למכור אותו בשום מחיר, והציבה עליו סעיף שחרור אסטרונומי של 250 מיליון יורו. לא פחות.

ולא רק אלופת צרפת בעניין של היפני: גם קבוצות נוספות הביעו עניין. לפי היומון הספרדי, מועדונים כמו אייאקס, לאציו, מילאן וסלטיק התעניינו בשירותיו, וגם לא פחות מ-10 מועדונים בתוך ספרד (כולל ריאל סוסיאדד, שמגדלת כבר היום כישרון אחר של ריאל מדריד, מרטין אודגור הנורבגי).

ע"פ הדיווח, ריאל מרוצה מההתקדמות של קובו במדי מאיורקה, אבל בהחלט מעוניינת להעביר אותו ליעד חדש - בהנחה, כמובן, שהוא לא יהיה חלק מהסגל של ריאל בעונה הבאה (בשל העובדה שקיימות רק שלוש משבצות בסגל לשחקנים שאינם מהאיחוד האירופי) - מאחר והם מעוניינים שלא רק יצבור דקות משחק מקומיות, אלא גם דקות משחק בתחרות אירופיות.

קובו קצת נאבק בתחילת העונה במאיורקה, בעיקר בשל רצונו של המאמן ויסנטה מורנו לשתף שחקנים טובים ומנוסים יותר, אך לאט לאט הוא תפס את מקומו בהרכב: יש לו 27 הופעות העונה בליגה, והוא גם כבש שלושה שערים - אחד מהם, אגב, במשחק האחרון שלפני פגרת הקורונה נגד אייבר. בשלושת המשחקים מאז חזרה מאיורקה מהפגרה הכפויה, הוא פתח בהרכב - וגם הערב, באצטדיון די סטפנו, הוא צפוי לעלות ב-11.

ויש, גם, את האלמנט המסחרי: קובו מושך לא מעט עניין במולדתו, יפן, כאשר איוון קודינה - מי שמשמש כנציג הליגה הספרדית ביפן - דיווח ששמונה (!) מתוך עשרת משחקי הליגה הנצפים ביותר מהלה ליגה כללו את מאיורקה, כאשר מפגש בין מאיורקה לוויאריאל הביא כמות צופים גדולה יותר מ"הקלאסיקו" - המשחק הגדול בין ריאל מדריד לברצלונה, שמושך נתוני צפייה גבוהים בכל העולם. אז קובו כבר "גדול ביפן", עכשיו נשאלת השאלה - האם הוא גם יהיה גדול במדריד, או בקבוצה אחרת.