הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

דיווח: קיקה סטיין לא ימשיך כמאמן ברצלונה

יחסים מעורערים ויכולת מאכזבת - כל הסיבות לפרידה הצפויה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  29.06.20 - 12:19
תחילת כתבה

הרומן הטרי צפוי להסתיים: בספרד מדווחים הבוקר (שני), כי קיקה סטיין לא ימשיך בעונה הבאה כמאמן ברצלונה. הנהלת המועדון, כך ע"פ הדיווחים, לא מרוצה מהמאמן בן ה-61, הגדירה את עצם המינוי שלו כ"טעות", וחשים כי הוא איבד את חדר ההלבשה. הדבר היחיד שיוכל "להציל" את משרתו של סטיין עד סוף העונה, יהיה שינוי דרסטי ביכולת; אבל כל עוד זה לא בא, והתוצאות ממשיכות לאכזב, כנראה שהפרידה היא בלתי נמנעת. סטיין אמנם חתום על חוזה לשנתיים וחצי, אך באופן לא רשמי, חברי ההנהלה תמימי דעים לגבי הצורך בשינוי על הקווים.

בין היתר, נטען כלפי סטיין, כי השחקנים לא מבינים את הוראותיו, בעוד אחרים מתקשים להבין את השיטה בה הוא משחק. טוענים שם שלאחר ה-2:2 עם סלטה ויגו בבלאידוס, "ניתן היה לחתוך את המתח בחדר ההלבשה בסכין". וזו אכזבה קשה, מאחר וכל המטרה בפיטוריו של ואלוורדה היתה לשפר את מערכת היחסים בין הצוות המקצועי לשחקנים. למעשה, היתה שם אכזבה משולשת: ראשית, מהתוצאות; לאחר מכן מדרך המשחק; ובסוף, גם מההתבטאויות החוזרות ונשנות בתקשורת, בהן התערב "בעניינים לא לו". כך נכתב.

למעשה, יש שם הטוענים שסטיין עלול לאבד את משרתו עוד העונה, במידה והתוצאות לא תשתפרנה באופן דרסטי. שתי אפשרויות יש כבר במגירה להחליפו: האחת היא גארסיה פימיינטה, מאמן ברצלונה ב', שיוקפץ לקבוצה הבוגרת; והשנייה היא נסיונות לשכנע את צ'אבי הרננדס להגיע עוד השנה כמחליף. בכל מקרה, כעת ההנהלה בראשות ג'וזפ ברתומיאו מתחרטת על ההחלטה - וככל הנראה, איש חדש יעמוד על הקווים בקאמפ נואו, כשהעונה תתחיל.

ובתוך כל האווירה המתוחה, והשמועות על עזיבה, ברצלונה תצטרך להתאושש כשתפגוש מחר (23:00) יריבה חזקה בדמותה של אתלטיקו מדריד. סרחיו בוסקטס יחזור מעונש ההשעיה, וככל הנראה יפתח בהרכב מול הקולצ'ונרוס. בארסה תנסה להחזיר ליריבה החזקה, בין היתר, גם על ההפסד במשחק הסופר קאפ - שחרץ את גורלו של ואלוורדה.