"ממה הוא מפחד? מילד שנראה חצי אוטיסט?"

סאגת גריזמן: בצרפת ביקרו, הסוכנת שלו תפגש עם ראשי בארסה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  02.07.20 - 12:31
תחילת כתבה

ברצלונה סוערת, והעניינים אולי מתחילים לצאת משליטה. בתחילת השבוע, אחרי ה-2:2 המאכזב עם סלטה ויגו בחוץ, היה זה עתידו של קיקה סטיין שעמד במרכז העניינים. ימים ספורים אחר כך הגיע 2:2 מאכזב אחר מבחינת האלופה המכהנת, הפעם מול אתלטיקו מדריד בקאמפ נואו, וכעת זהו מעמדו של אנטואן גריזמן שתופס את הכותרות.

החלוץ הצרפתי, שנרכש בקיץ שעבר על ידי ברצלונה תמורת למעלה מ-120 מיליון יורו, הפך לשחקן שולי מאוד תחת סטיין בשבועות האחרונים. זה הגיע ל"שיא" במשחק מול הקולצ'ונרוס, כאשר גריזמן נשלח מהספסל אל כר הדשא רק בתוספת הזמן. אביו ואחיו של אקס אתלטיקו לא נותרו אדישים ל"השפלה" והגיבו במתקפה על המאמן. בעקבות מעמדו המעורער, בתקשורת הצרפתית דווח כי אחותו של גריזמן, מוד, שאף משמשת בתור הסוכנת שלו, תגיע לברצלונה ותיפגש עם ראשי המועדון באשר לסיטואציה של השחקן. יחד עם זאת, דווח כי גריזמן אינו מעוניין לעזוב את בארסה. בספרד מדווחים שמנצ'סטר יונייטד ומנצ'סטר סיטי כבר גיששו בנוגע לצרפו, אבל גם בבלאוגרנה אין שום כוונה לשחררו כרגע.

"סאגת גריזמן", אם כן, בעיצומה במלוא העוצמה - והיא אף ירדה לאחרונה למחוזות מפוקפקים מאוד. כריסטוף דוגארי, שחקן ברצלונה לשעבר (לעונה אחת בלבד) ונבחרת צרפת (זכה עימה במונדיאל ב-1998 וביורו 2000), התייחס גם הוא למעמד הרעוע של אחד מכוכבי הכדורגל הצרפתי בימים אלה - וסיפק התבטאות אומללה, תוך שהוא מפנה לכאורה חלק מהאשמה לעבר ליונל מסי.

"ממה גריזמן מפחד בדיוק? מילד בגובה מטר וחצי שנראה חצי אוטיסט?", התבטא דוגארי בן ה-48 בחריפות והוסיף: "גריזמן צריך להראות את הביצים שלו בחדר ההלבשה. כבר שנה שלמה אני שומע על הבעיות שלו עם מסי. אם באמת יש לו בעיות עם מסי - אז שיקח אותו הצידה ויפתור אותן".

שחקן העבר הצרפתי התייחס גם באופן ספציפי למשחק האחרון, שבו כאמור גריזמן "הושפל" על ידי סטיין. "המאמן נראה נחמד מאוד, אבל הוא לא ברמה של ברצלונה", טען דוגארי, "אני לא מאמין שיש לו משהו אישי נגד גריזמן, הוא פשוט לא יודע אילו חילופים לבצע וכיצד להוביל את הקבוצה. הוא בהלם מוחלט".

"גריזמן היה הקורבן הפעם, אבל זה יכול היה לקרות לכל אחד", סיכם אלוף העולם לשעבר, וביקר מעט גם את גריזמן עצמו: "הוא איבד ביטחון, ההופעות שלו לא טובות. זה נכון שמסי יכול לשתף אותו יותר במשחק, אבל זה לא מפתיע אותי שזה לא קורה. גריזמן מאבד כדורים, משחק על בטוח... אם גריזמן מוסר כל כדור ישירות למסי, זה לא יפתור את הבעיות".