דיווח: "מסי נוטה לעזוב את ברצלונה בסוף עונת 20/21"

האם הכדורגל העולמי בדרך לרעידת אדמה? לפי "קאדנה סר", הפרעוש עצר את המו"מ לחידוש חוזהו המסתיים בקיץ הבא ויוכל לעזוב בתור שחקן חופשי: "נמאס לו מההדלפות"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  03.07.20 - 01:10
תחילת כתבה

האם הבלתי ייאמן והבלתי נתפס עומד לקרות? ע"פ דיווחים ב"קאדנה סר", תחנת רדיו פופולרית בספרד, ליונל מסי עשוי לעזוב את ברצלונה. כפי שהתפרסם הלילה (בין חמישי לשישי), כוכב בארסה עצר את המגעים לחידוש חוזהו, שיסתיים ב-2021, ובשל כך עשוי לסיים את דרכו בקטאלוניה בקיץ הבא, אחרי רומן בן 17 שנה עם הבלאוגראנה.

ע"פ הדיווח, המניע העיקרי לפרידה האפשרית הוא כעס: "למסי נמאס", כך נטען, "מההדלפות המגמתיות המגיעות מהמועדון, הטוענות שהחלטות מסוימות מתקבלות על פי רצונו. על כן, הוא מעוניין לסיים את חוזהו כבר ב-2021 ולעזוב את הקבוצה". ציטוט נוסף שהופיע, בהמשך תכנית הרדיו "אל לרגוארו" (בה פורסמה הידיעה הסנסציונית) היא כי מסי אמר למקורביו - "כל עוד ברתומאו (נשיא המועדון) נמצא, אני לא אהיה".

"מסי עייף מהרבה סיבות: גם מנושא אבידל, גם מפרשת ניימאר, גם מהמאמנים השונים... הסבלנות שלו עומדת להיגמר", המשיכו ותיארו שם. בנוסף, גם ההישגיות עומדת כשיקול: לטענת תחנת הרדיו, מסי גם חש אכזבה מהיכולת המקצועית של בארסה בשנים האחרונות, ומהזמן שחלף ללא קבוצה מצליחה (תחילה תחת ארנסטו ואלוורדה, וגם כעת תחת מחליפו קיקה סטיין). כזכור, רק השבוע ברצלונה שוב איבדה נקודות, אחרי 2:2 בבית עם אתלטיקו מדריד, ובעקבות הניצחון של ריאל מדריד, גדל הפער בינה לבין הבלאנקוס לארבע נקודות במאבק האליפות, חמישה מחזורים לתום העונה.

כמובן שעוד מוקדם לסכם, אלה הם רק דיווחים ראשוניים, אבל מדובר בבקיעים ראשונים במה שנראה היה כמו רומן שאין לו סוף: מסי, שבשנותיו הראשונות שיחק בניואלס אולד בויז, אומץ ע"י בארסה כשהיה בן 13, אז שיחק במחלקות הילדים. "הפרעוש" עבר את כל המחלקות, והלך והפך כנראה לגדול השחקנים של המועדון בכל הזמנים - יש שיאמרו, גם גדול השחקנים בכלל.

בקריירת הבוגרים, מסי לבש רק חולצה אחת במשך 15 שנה, וכבש במדיה לא פחות מ-630 שערים ב-724 הופעות (נכון לשעת כתיבת שורות אלה). הוא זכה איתה בעשרה תארי אליפות, שישה גביעים ולא פחות מארבע זכיות בליגת האלופות. את כמות התארים האישיים כבר אי אפשר לספור: שש זכיות ב"כדור הזהב" האירופי, עוד שש בתואר השחקן המצטיין המקומי, ועוד ועוד ועוד.

אבל התקופה האחרונה, שהיתה הרבה פחות הישגית עבור בארסה, סימנה לו את הדרך: לא מעט שמועות החלו להופיע בשנים האחרונות על האפשרות שמסי ימצא לעצמו תחנה חדשה (אינטר היתה שם שהופיע תכופות בשמועות הללו), אבל בסופו של דבר הוא תמיד המשיך. האם הפעם זה אמיתי? הזמן יגיד, אבל זה נראה רציני מאי פעם.