"יש סיבה לדאגה ממסי": לאפורטה נגד בארסה

הנשיא לשעבר תקף את ההנהלה וסיפק גם המלצה לצ'אבי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  15.07.20 - 21:18
תחילת כתבה

כשנותרו שני מחזורים העונה בליגה הספרדית, ברצלונה נמצאת במצב בעייתי, וכעת היא גם לא תלויה בעצמה במאבק על האליפות. ביום חמישי היא עלולה לאבד את התואר לריאל מדריד, לה מספיק ניצחון ביתי על ויאריאל כדי להבטיח את גביע האליפות אחרי שתי זכיות רצופות של היריבה המושבעת. הקטאלונים יארחו במקביל את אוסאסונה, כאשר כל משחקי המחזור ה-37 יתקיימו בו זמנית.

אלא שעם כל הכבוד להווה, זהו העתיד שמטריד יותר את ברצלונה. בעיקר זה שנוגע לליונל מסי, שלפי הדיווחים עצר את המשא ומתן להארכת חוזהו במועדון. מי שהתייחס הערב (רביעי) לנושא הבוער הוא הנשיא לשעבר, ז'ואן לאפורטה, שתקף את מקבלי ההחלטות הנוכחיים בבארסה.

"העתיד של מסי הוא בהחלט סיבה לדאגה", הדגיש לאפורטה ופירט: "מסי הוא שחקן עם היסטוריה ארוכה, הוא השחקן הכי טוב בהיסטוריה ויש ליצור עבורו את התנאים הכי טובים כדי שהוא ימשיך וירגיש בנוח. אני רוצה שהוא יהיה כאן גם ב-2021 (אז ייערכו הבחירות), אבל אני חושש שהחלטה כזו או אחרת בתוך ההנהלה הנוכחית, תוביל להחלטה בלתי הפיכה מצידו של מסי".

לאפורטה התייחס גם לאגדה אחרת של ברצלונה, צ'אבי, שהוזכר לא פעם ולא פעמיים כמועמד לחזור לקבוצה בתור מאמן. הנשיא לשעבר סיפק המלצה ברורה לקשר העבר: "אם אני צ'אבי, אין סיכוי שאני חוזר לברצלונה תחת ההנהלה הנוכחית".

בחזרה למשחק מול אוסאסונה. בגזרת הסגל של קיקה סטיין, יש לפחות כמה חדשות חיוביות. פרנקי דה יונג וארתור קיבלו את האישור לשחק אחרי שיצא שהם כשירים ב-100%. השניים התאוששו מפציעות קלות ועשויים לפתוח יחד בקישור. כמו כן, גם אנסו פאטי וג'ורדי אלבה נכללו בסגל.

בעניין אחר, ב"מונדו דפורטיבו" דווח היום כי בארסה הודיעה לקרלס אלניה כי אחרי תקופת ההשאלה שלו לבטיס (חצי שנה), בעונה הבאה הוא יהיה שחקן של האלופה המכהנת. יש לו סעיף הארכה לשנתיים נוספות אם יהיה שחקן של הסגל הבכיר.