הפסקת אש, בינתיים: השיחה בין מסי וסטיין

השניים ויתרו על האגו למען מטרה משותפת. מאמן ברצלונה: "ניקינו את האורוות"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.07.20 - 06:32
תחילת כתבה

אחרי איבוד האליפות, ובידיעה שגומלין שמינית גמר ליגת האלופות מתקרב בצעדי ענק, כל שבארסה הייתה צריכה זה ניצחון - אחד שיריגיע קצת את הרוחות. ואכן, הקטאלונים לא הסתפקו אמש (ראשון) בניצחון, אלא פרקו עצבים על דפורטיבו אלאבס האומללה, אך יש בשורה חשובה יותר מניצחון לפרוטוקול עבור אוהדי ברצלונה: עושה רושם, לפחות בינתיים, שקיקה סטיין וליונל מסי ב"הפסקת אש".

על פי הדיווחים בקטאלוניה, לאחר שהעביר ביקורת די נדירה על מאמנו עם איבוד התואר לריאל מדריד, הפרעוש שוחח עם סטיין כדי ללבן את העניינים ולחפש פתרונות. השיחה נערכה כשעה וכל אחד הציג את נקודת מבטו, מתוך הבנה שישנה מטרה משותפת וחשובה להילחם עליה. "על מסי וסטיין לשים את חוסר הרצון לשתף פעולה בצד כדי להחזיר למועדון ולקהל את התואר שאבד להם בחמש השנים האחרונות", נכתב ב'ספורט'.

וזה לא רק השיחה בין השניים. מבט קצר על התגובות שאחרי המשחק יוכיח שהשניים אולי ניסו לשדר מסר זהה, מסר של הפסקת המלחמה לטובת השלמת המשימה. "ראינו היום משהו אחר", אמר מסי בסיום הניצחון. "הקבוצה הגיבה אחרת, באה עם גישה שונה. זה צעד חשוב בתהליך. הביקורת העצמית? ככה זה צריך להיות, הבנו המון דברים. כולנו מודעים לכך שאנחנו צריכים להיות עקביים יותר, כמו שהמאמן אמר, היכולת חייבת להישמר במשך 90 דקות".

גם סטיין, אגב, היה עסוק בעיקר במחמאות לכוכב שלו. "לא מדובר בשלוש הנקודות, אלא בחיזוק העצמי", אמר מאמן בארסה בסיום. "אני לא מודאג בנוגע לעתידי, אני מודאג מעתיד הקבוצה. מסי? אני מרגיש נתמך על ידי כולם. עברנו ימים לא קלים שגרמו לנו להרהר הרבה, אבל היינו צריכים לסיים את העונה עם טעם אחר. כרגע אני מתמקד בלנסות לשפר את הדברים, להוכיח שאני יכול לשכנע את השחקנים לעשות דברים מסויימים, בנוגע לשאר? יש דברים שאני לא יכול לשלוט בהם".

סטיין סיפר ששוחח עם שחקניו בנוגע לבעיות החוזרות ונשנות: "כולנו נרגשים מליגת האלופות. דיברנו על הכל וזה שימש אותנו במשחק אמש, ניקינו את האוורות. זה נורמלי שמסי מעביר ביקורת עצמית, אבל זה לא אותו דבר לדבר אחרי תבוסה או אחרי ניצחון, התחושות שונות מאוד".