ברתומאו תקף: "ארתור פעל בחוסר כבוד"

נשיא ברצלונה על החלטת הקשר: "אין הצדקה, מהלך לא מקובל"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  01.08.20 - 22:09
תחילת כתבה

ההחלטה של ארתור לא לחזור להתאמן עם ברצלונה ולא להיות שותף למשחקי ליגת האלופות יצרה סערה לא קטנה במועדון ובתקשורת הספרדית. הברזילאי, שנכלל בעסקת הבאתו של מירלם פיאניץ' מיובנטוס, התאכזב מאד ממעמדו והעדיף לחתוך את עצמו מהסגל, ומי שלא ראה זאת בעין יפה הוא ז'וזפ מריה ברתומאו.

"אי אפשר להאריך לו חוזה בסכומים שהוא מבקש", אמר הנשיא של המועדון. "יש לו הצעה יותר טובה, ברצלונה לא יכולה להתחרות בהצעה הזאת. הוא החליט בסוף שהוא רוצה לעבור, וכך העסקה יצאה לפועל. מה שהוא עשה אחר כך זה חוסר כבוד לחבריו לקבוצה. הקבוצה רוצה להצליח בליגת האלופות, אז אין הגיון בכך ששחקן ימחק את עצמו מהסגל כשנאבקים על תואר כל כך חשוב. אין שום הצדקה לזה".

"היה הסכם שעד לסיום ליגת האלופות הוא ימשיך לשחק עבור בארסה", הוסיף ברתומאו. "הוא שחקן בעל חשיבות מסוימת בסגל, הוא עדיין יכול לתרום. אבל הוא לא חזר אחרי החופשות הקצרות שהיו לשחקנים. זה מהלך לא מקובל ולא ממושמע. הוא החליט להישאר בברזיל, אבל אף אחד לא אישר לו את זה".

הנשיא גם המשיך להבהיר כי קיקה סטיין יישאר המאמן של הקטאלונים: "יש לו חוזה. כשהבאנו אותו לעמדת המאמן, הסברנו לו שמדובר בפרויקט שיתחיל בעונה הזאת וימשיך הלאה. למדוד מאמן על מספר חודשים, בזמן שיש גם מגפה עולמית, זה מאד מורכב. אפילו ארתורו וידאל אמר שהיה להם מעט מאד זמן להכיר ולעבוד ביחד. באף שלב לא שקלנו להחליף מאמן. אני שמעתי את השמועות שחשבנו על לפטר אותו אחרי כמה הפסדים, אבל זה לא עניין שדובר בכלל. לא דיברנו עם מחליפים בכלל. עם צ'אבי אני כן מדבר, כי אנחנו ביחסים טובים. יום אחד הוא יגיע לפה, והוא יחליט מתי זה יהיה".