הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

חזרה בזמן: "לאפורטה ירוץ לנשיאות בארסה"

מי שעמד בראש הקבוצה האגדית של פפ, מתכוון להתמודד ב-2021. וגם: הדילמה המקצועית של ברצלונה - ממפיס או פאטי?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  10.09.20 - 13:56
תחילת כתבה

אחרי שסאגת ליאו מסי באה לסיומה, לפחות עד להודעה חדשה, הבחירות הצפויות לנשיאות ברצלונה - שייערכו במרץ 2021 - הן כנראה הדבר שמעסיק יותר מכל את אוהדי הקבוצה, שרק מחכים ליום שג'וזפ מריה ברתומאו יפנה את מקומו. היום (חמישי), ובכן, הגיעו חדשות מרעישות לקראת פתיחת הקלפיות.

ז'ואן לאפורטה, נשיא ברצלונה לשעבר ומי שעמד בראש המועדון בזמן השנים האדירות של הקבוצה תחת פרנק רייקארד ואחר כך פפ גווארדיולה, צפוי להתמודד פעם נוספת - כך על פי דיווח בתקשורת הספרדית. לאפורטה, לפי הדיווח, בונה בשלב זה את ה"כוורת" שלו - ונראה כי בקרוב יודיע רשמית על כוונתו לרוץ לתפקיד.

הדילמה המקצועית של ברצלונה
כששגעת ליונל מסי (ניתן להגיד) מאחוריה, והעונה לפניה, ברצלונה מנסה לבנות מחדש קבוצה שהתפוררה רק לפני פחות מחודש. הקטאלונים כבר חידשו את האימונים, אבל בניית הקבוצה ע"י רונאלד קומאן עוד לא הושלמה, ולפניו כעת עומדת דילמה משמעותית - בחוד ההתקפה.

הבוקר (חמישי) מפרסם ה"מונדו דפורטיבו" כי בפניו של הצוות המקצועי דילמה: האם ללכת בכל הכוח על ממפיס דפאי, חלוצה ההולנדי של ליון, או לתת את הקרדיט באופן מלא לאנסו פאטי, רק בן 17, בשפיץ במקומו של לואיס סוארס שצפוי לעזוב. אופציית לאוטרו מרטינס, שנראתה קרובה מאוד לאורך הקיץ, נראית כעת רחוקה בשל המחיר הגבוה שאינטר דורשת על הארגנטינאי.

קומאן נמצא במלכוד: מצד אחד הוא בהחלט מעריך את דפאי (על כך תעיד הפריחה היחסית שלו במדי הנבחרת ההולנדית תחת קומאן כמאמן), וקצת חושש מגילו הצעיר של פאטי והיכולת שלו להתמודד עם אור הזרקורים. מצד שני, הוא גם מודע ל"פקק" שנוצר בחלק הקדמי של בארסה - נכון לעכשיו בסגל הקבוצה נמצאים ליאו מסי, אנטואן גריזמן, עוסמן דמבלה, פאטי, טרינקאו ומרטין בריית'ווייט (כן, הוא עדיין שם).

בהנחה שמסי וגריזמן צפוים בכל מקרה להיות שחקני הרכב, וגם בהינתן האפשרות שבריית'ווייט צפוי בשלב כזה או אחר להשתחרר, עדיין ייווצר מאבק רחב היקף על הפוזיציה השלישית בהתקפה, מה שרק יחריף במידה ודפאי יגיע.

קומאן יודע היטב שהחתמה של דפאי, בפרופיל גבוה, תעדיף אותו כאפשרות השלישית - ועשויה לסלול את דרכו של פאטי (שנחשב לעתיד של המועדון) החוצה, אל לא מעט קבוצות ביבשת שמעוניינות בפרוספקט ומוכנות לשלם לא מעט, מה שיהווה מכה אסטרטגית לא פשוטה למועדון בראייה ארוכת טווח. גם היכולת של "אנסו" במדי הנבחרת הספרדית, כולל השער במשחק האחרון נגד אוקראינה, העלתה את מניותיו.

מבחן ראשון לסגל של קומאן, עד עכשיו, ללא שחקני רכש יהיה בשבת הקרובה, אז אמורה בארסה לפגוש את חימנסטיק למשחק אימון. קומאן יוכל להביט אל הסגל נכוחה בפעם הראשונה - וייתכן כי אחרי המשחק, לטוב או לרע, תהיה התפתחות גם בסימן השאלה הנוכחי שעומד מעל הסגל של הבלאוגראנה.

מה דעתכם? הצביעו בסקר!