עניין של טיימינג: ברתומאו יבקש ממסי לקצץ

החובות נערמים, הפרעוש והנשיא ישוחחו. וגם: עתיד סוארס

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  14.09.20 - 11:48
תחילת כתבה

היחסים בין ליאו מסי לז'וזפ מריה ברתומאו עלו על שרטון כבר לפני תקופה ארוכה, אך הראיון הנרחב בו הפרעוש הודיע על הישארותו  פתחו צוהר נוסף בסכסוך המתוקשר. ועדיין, נשיא ברצלונה לא התבייש לפנות למסי ולבקש ממנו לקצץ בשכרו בעקבות המצב הכלכלי אליו נקלעה בארסה.

כמו כולן, גם ברצלונה נפגעה ממשבר הקורונה. למעשה, בסיכום הכלכלי של עונת 19/20 שערכה "לה ליגה", דווח על הפסדים של 98 מיליון יורו בקאמפ נואו. מדובר בגרעון שהוסתר מעט עם מכירתו של ארתור, אך עדיין קיים. אלא שרגע הבקשה מגיע בזמן רע מאוד מבחינת ברתומאו, בעיקר בשל העובדה שתקשורתית - זה פשוט לא נראה טוב. הרי רק לפני מספר שבועות הוא "הכריח" את מסי להישאר בקבוצה, וכעת עליו גם לקצץ?

השניים צפויים להיפגש ולדון בנושא, כאשר הפרעוש אף יתבקש לשוחח עם חדר ההלבשה, על אף שטען כי אינו מעוניין לשמש יותר כקפטן. בקטאלוניה מבטיחים: הפגישה תצית את הסכסוך מחדש.

בינתיים, "מבצע סוארס" נכנס לשבוע גורלי. מצב העניינים הוא כזה: האורוגוואי, שצפה במשחק ההכנה הראשון מביתו, לא נמצא בתכניות של רונלד קומאן לעונה הקרובה, אך נותרה לו שנה אחת בחוזה. לפי כך, סוארס דורש את כספו. עד שלא יימצא פתרון בינו לבין ברצלונה, הוא לא יוכל לחתום באף קבוצה אחרת. זאת גם אחת הסיבות שהמועמדת העיקרית לקלוט אותו, יובנטוס, לקחה צעד אחורה במו"מ.

בינתיים, סוארס שומר על מקצועיות ומגיע לאימוני ברצלונה כרגיל. כאן בדיוק זה המקום לציין שאם היה בוחר לעשות אחרת, ולא היה מגיע להתאמן עם חבריו, אזי שבארסה הייתה יכולה להתנער מהחוזה איתו מבחינה משפטית. סוארס, כך על פי הדיווחים, מעוניין להישאר בספרד. למעשה, אם תשאלו אותו, מספרים בקטאלוניה, בארסה זה ביתו - אבל, כידוע, לא די בכך כדי להמשיך את ההתקשרות. בארסה מצידה, דורשת מסוארס לעשות וויתורים ברוח התקופה, בדיוק כפי שעשה איבן ראקיטיץ'.

הצעות, יש לומר, לא חסר לסוארס. מהרגע ששמו נכנס לשוק, האפשרות שיגיע בחינם קרצה ללא מעט קבוצות עם יומרות. יובה הייתה הראשונה לנסות את מזלה, אך המו"מ בינו לבין בארסה עיכב הכל. בארסה אפילו ניסתה להכניס אותו לעסקת לאוטרו מרטינס, כמעין מחווה, אך גם זה לא צלח - זאת על אף שהוא סיכם את תנאיו בטורינו כבר.

לאור כך, לצד העובדה שהוא מעדיף להתגורר בספרד, צצה אופציה נוספת: אתלטיקו מדריד. הקבוצה של צ'ולו קשובה לשוק למקרה בו אלבארו מוראטה יהיה זה שיאייש את עמדת החלוץ בטורינו בסופו של דבר, והאפשרות שסוארס יגיע קורצת לה. אבל גם האופציה הזאת נראית כמעט בלתי אפשרית, אומרים בספרד. כך או אחרת, שעון החול של האורוגוואי ושל ברצלונה מתחיל להיגמר - כך שצפויות התפתחויות.