קומאן: "אני לא האיש הרע בסאגת סוארס"

מאמן ברצלונה: "המועדון החליט". החלוץ: "גאה מאיך שעזבתי"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  26.09.20 - 10:11
תחילת כתבה

ברצלונה פתחה בוקר ראשון ללא לואיס סוארס, שחתם אתמול (שישי) באופן רשמי במדי אתלטיקו מדריד. לאחר החתימה של סוארס, ליאו מסי כתב לו מילות פרידה מרגשות במיוחד, עליהן אמר שחקנה החדש של אתלטיקו: "המילים של מסי? זה מגיע מבן אדם שמכיר אותי וראה אותי מתאמן בכל יום. הוא יודע כמה אני משקיע בכדורגל. זה עושה אותי גאה, המחשבה שעזבתי את המועדון עם תדמית חיובית".

לפי שלל הדיווחים בהקשרו של סוארס, רונאלד קומאן היה זה שהוביל לסיום דרכו בברצלונה משום שלא בנה עליו, אבל במסיבת העיתונאים לקראת המשחק הקרוב מול ויאריאל הוא דאג לשלול זאת. "אני לא האיש הרע בסיטואציה של סוארס, זאת הייתה החלטה של המועדון, אני מכבד מאוד את סוארס", הכריז המאמן ההולנדי.

בינתיים, הקטאלונים עוד צפויים להתחזק בחלוץ במקום השחקן מאורגוואי, כאשר ממפיס דפאיי הוא המטרה הבכירה מבחינתם, ואופציה נוספת שעלתה הוא איסאק, חלוצה של ריאל סוסיאדד. כמו כן, בקבוצה בחנו שתי אפשרויות נוספות בדמותם של אדינסון קבאני ואדין דז'קו.

לפי ה"מונדו דפורטיבו", שני החלוצים הוותיקים הוצעו לברצלונה בשבועות האחרונים, אך הקבוצה סירבה. מבחינת סגנית אלופת ספרד, לא היה שום היגיון בלצרף את אחד מהשניים, כיוון שהמטרה של רונלד קומאן היא להצעיר את הסגל.

עוד הצעה לה סירבה ברצלונה היא דווקא בנוגע לשחקן שלה - אנסו פאטי. לפי ה"מארקה", במהלך הקיץ לקבוצה הוצע 150 מיליון יורו על הכישרון הגדול. לא יודע מי הקבוצה, אך בעבר שמה של מנצ'סטר יונייטד נקשר עם השחקן. כך או כך, הוא ישאר לפחות לבינתיים בברצלונה.

להבדיל ממעמדו היציב של פאטי, בנוגע לעתידו של ריקי פוץ', כישרון עולה אחר של הקטאלונים, יש לא מעט סימני שאלה. על אף הרצון של הקשר להישאר, המעמד הבעייתו שלו במועדון גורר הרבה עניין מקבוצות באירופה, כאשר פס.וו איינדהובן של ערן זהבי ופורטו בדקו לגביו. לפי העיתונות הקטאלונית, במידה שלא יכלל בסגל למשחק נגד ויאריאל, הוא עשוי לשנות את דעתו ולבקש לעזוב.

חוץ מסוגיית ההתקפה, כאמור, מחר, כאמור, בשעה טובה ברצלונה תפתח את עונת 20/21, כאשר תשחק נגד ויאריאל. מעניין יהיה לראות כיצד הקבוצה תיראה אחרי הקיץ הסוער שעבר עליה. רכבת הרים של ממש עברה על הבלאוגרנה; ליאו מסי כבר הודיע שהוא עוזב, נכנס למאבקים עם הנהלת המועדון ולאחר מכן חזר מהודעתו ונשאר. חברו הטוב והכובש השלישי הכי בכיר בכל הזמנים, סוארס, כאמור עזב לאחת היריבות המרכזיות על התואר, ובאופן כללי במועדון הפאר פשוט אין שקט.

ניצחון בכורה של קומאן בליגה, ועוד נגד יריבה לא פשוטה בכלל, כמו הצוללת הצהובה של אונאי אמרי, עשויה להרגיע מעט את המערכת, אבל אין ספק שהמטרה הגדולה מבחינת ברצלונה היא להשיג שקט ויציבות.