ברצלונה הודיעה: פאטי ינותח בברכו

מועד החזרה והעצה של רופא בארסה בעבר. ההחלמה של היהלום

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  08.11.20 - 18:35
תחילת כתבה

אחרי פתיחת העונה המופלאה שלו, אנסו פאטי ייאלץ לעלות על שולחן הניתוחים. היהלום של ברצלונה, שמחזיק במלכות השערים של הקטאלונים בליגה עד כה, קרע את המיניסקוס בברכו השמאלית, ועל פי הודעת המועדון, הוא יעבור ניתוח במקום ביום שני. עוד מסרה בארסה, כי אחרי שיושלם ההליך הכירורגי - יפורסם זמן ההיעדרות הצפוי של פאטי מהמגרשים. על פי דיווחים בקטאלוניה, זמן ההיעדרות של פאטי צפוי לנוע בין 3-5 חודשים.

המנתח הספרדי הבכיר, ד"ר פדרו לואיס ריפול, אמר לתחנת הרדיו "קאדנה סר": "הפציעה של פאטי הפתיעה את כולנו, קרע במיניסקוס לנער בן 18? הפציעה הזו יכולה להשפיע על עתיד הקריירה שלו. למזלו, יש לזה פתרון. חוות הדעת הרפואית במקרה הזה ברורה, הוא חייב לתפור את המיניסקוס כדי לשמור עליו. אם הכל יילך טוב, הוא ייעדר בין 3-5 חודשים".

שניים מהרופאים שייעוצם נדרש מיד לאחר המקרה, הם ד"ר ג'ורדי ארדבול, לשעבר ראש שירותי הרפואה של ברצלונה, וד"ר ג'ורדי סורוס, מנהל המרכז הרפואי "ספורטקאט". שניהם, אגב, המליצו על טיפול שמרני - משמע, ניתוח. "בגלל גילו, הייתי מנסה לשמור על המיניסקוס", אמר רופא בארסה לשעבר. "אם זה אפשרי, עדיף לתפור ולא להסיר, זה מה שצריך להיעשות. למטופלים שלי, הייתי נותן מינימום ארבעה חודשים בחוץ".