למלא את החלל: מי יחליף את פאטי בשמאל?

3 כשרונות צעירים או שינוי עמדה של כוכב. דילמה בברצלונה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  09.11.20 - 20:10
תחילת כתבה

2020/21 נראתה כמו העונה שתפתח רשמית את העידן של אנסו פאטי בברצלונה, אבל רצה הגורל והצמיחה המטאורית שלו נעצרה בצורה כואבת במיוחד. חסרונו של היהלום ישפיע ללא ספק על הקטאלונים וכעת לרונאלד קומאן יש בעיה נוספת לפתור - מי יהיה זה שייקח את מקומו באגף השמאלי? ב"מארקה" ביצעו ניתוח קצר של האפשרויות העומדות בפני ההולנדי על מנת לענות עליה.

פדרי
הכשרון הצעיר אמור להוביל את ברצלונה בשנים הבאות ומדובר למעשה באלטרנטיבה ההגיונית ביותר להיכנס לנעליים של פאטי באגף השמאלי. פדרי אמנם רגיל לשחק בקישור, אבל יודע לשחק באגף השמאלי ועם שני שערים בעשר הופעות יש על מה לבנות.

פיליפה קוטיניו
הברזילאי נהנה מפתיחת עונה מצוינת, אבל חלק ממנה נובע מכך שהוא משחק מתחת לחלוץ, העמדה בה הוא בא לידי ביטוי בצורה הטובה ביותר. עם זאת, הוא שיחק לא מעט באגף השמאלי ואם לא תהיה ברירה יוכל לשחק שם.

עוסמן דמבלה
הצרפתי משחק דרך קבע באגף ימין, אבל יכול לעשות את המעבר לשמאל ללא בעיה וכבר עשה זאת בעבר. למרות זאת, הוא סובל מחוסר יציבות וקומאן זקוק לשחקן שעושה הגנה בעמדה הזו בשל היציאות התכופות של ג'ורדי אלבה להתקפה.

פרנסיסקו טרינקאו
יכול לשחק בכל אחת משלוש העמדות ההתקפיות ופציעתו של פאטי יכולה להפוך להזדמנות של ממש עבורו להשתלט זמנית על המשבצת בשמאל, זאת למרות ששיחק באגף ימין בהופעותיו בברצלונה עד כה.

מרטין ברייתווייט
הדני הגיע בתור רכש חירום בחורף, אבל לא הרבה לשחק יותר מדי בעיקר משום שאנטואן גריזמן השתלט על המקום בחוד. ברייתווייט יודע לשחק באגף שמאל ויכול להיות שזה יהיה המפתח שלו להיכנס להרכב.

קונראד דה לה פואנטה
 עוד כשרון צעיר שנמצא כרגע בלה מאסיה ויכול לזכות במקום בקבוצה הבוגרת. האגף השמאלי הוא העמדה הטבעית של קונראד והוא בוודאי ישמח לנסות להוכיח לקומאן את החשיבות שלו.

אנטואן גריזמן
האופציה הקלושה ביותר. הצרפתי שעדיין לא עומד בציפיות ממנו בברצלונה יכול לשחק באגף השמאלי וייתכן שהשינוי בעמדה יוכל להפוך אותו לאפקטיבי יותר, אבל מדובר באחד השחקנים הבודדים בברצלונה שיכול לשחק בחוד כך שסביר להניח שקומאן לא יעשה ניסויים איתו.