"דפאיי מרוצה בליון, אבל חולם על ברצלונה"

במועדון הצרפתי מודים שהכוכב ההולנדי ממשיך להתקרב לספרד. וגם: המספרים מאחורי היעדרות פאטי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  10.11.20 - 08:28
תחילת כתבה

אחרי הכשילון לצרפו בקיץ האחרון, ועם פציעתו של אנסו פאטי, שמו של ממפיס דפאיי מקושר שוב לברצלונה, עם דיווחים הולכים וגוברים על כך שהוא ינחת בקאמפ נואו כבר בעוד חודשיים, עם פתיחת חלון ההעברות של ינואר. גם בליון, קבוצתו של הכוכב ההולנדי, מודים שיהיה קשה לעצור אותו מלהתאחד עם רונלד קומאן בבירת קטלוניה.

מאמן העבר הצרפתי, ז'ראר הוייה, שמשמש כיום כיועצו של נשיא ליון, ז'אן-מישל אולאס, התייחס לעתידו של הכוכב ההולנדי בראיון ל"טלפוט": "זה הכדורגל, עוד נראה. נעשה הכל כדי לשמור עליו, אבל אם היכולות שלו יהיו כמו לפני הפציעה סביר להניח שמועדונים יהיו בעקבותיו. בארסה? המאמן שלה מעריך אותו מאוד". כשנשאל אם דפאיי חולם על מעבר לקאמפ נואו, הוייה השיב: "הוא מאוד מרוצה בליון, אבל ברור שכן. גם אריק אבידל עבר מליון לברצלונה".

בנוסף, העובדה שדפאיי יסיים את חוזהו בקיץ הקרוב משחקת כמובן לטובתה של ברצלונה, מאחר שינואר יהיה ההזדמנות האחרונה של ליון להכניס כסף ממכירת הכוכב שלה, לפני שיעזוב ללא תמורה. על פי הדיווחים בספרד, הגעה של ההולנדי תגרור עזיבה של לפחות שחקן אחד, ומי שצפוי לשלם את המחיר הוא מרטין ברייתוויט הדני, שהצטרף לקבוצה בפברואר האחרון כרכישת חירום.

אין ספק שצירוף חיזוק התקפי בינואר יהיה הכרחי לברצלונה, במיוחד עם היעדרותו של פאטי, שהיה מעורב ב-9 מתוך 24 השערים של קבוצתו העונה בכל המסגרות. כלומר, לכוכב הצעיר היה חלק בלא פחות מ-37.5% מהכיבושים, כשהוא שני רק לליאו מסי, שהיה מעורב ב-14 מתוך 24, חמישה מתוכם פנדלים.

ב"מונדו דפורטיבו" חישבו ומצאו שהכישרון הצעיר צפוי להחמיץ כ-30 משחקים בארבעת חודשי ההעדרות שלו, ביניהם כמובן כל המשחקים שנותרו בשלב הבתים של ליגת האלופות וכן גם את שמינית הגמר אם ברצלונה תעלה, והתקווה היא שהוא יהיה כשיר לגומלין באמצע מארס. כמו כן, בליגה הוא צפוי להעדר ממשחקים חשובים נגד אתלטיקו מדריד, ריאל סוסיאדד, סביליה ועוד, וכן מהשלבים הראשונים בגביע הספרדי ומטורניר הסופרקופה בינואר.

בינתיים, בספרד פורסם שעיסא מאנדי מריאל בטיס שפצע את פאטי, היה נסער מאוד אחרי המשחק בעקבות ההשלכות של מעשיו. בתחנת הרדיו "קאדנה סר" פורסם שהבלם האלג'יראי ביקש את מספר הטלפון של הכוכב הצעיר, שוחח איתו לפני הניתוח ואיחל לו החלמה המירה.