הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הבדל קיצוני: המספרים של הזאר ובייל בריאל

המחירים דומים, התפוקות לא. בספרד השוו בין שחקני הכנף

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  11.01.21 - 18:59

כשריאל מדריד מתחזקת, היא עושה את זה בגדול, ובהרבה כסף. הבלאנקוס, ששברו את שיא ההעברות חמש פעמים בהיסטוריה עם שחקנים כמו לואיס פיגו, זינאדין זידאן, קאקה, כריסטיאנו רונאלדו וגארת' בייל, אוהבים להביא שחקנים בשיאם. אך לא תמיד ההשקעה משתלמת.

בייל ואדן הזאר הגיעו בסיטואציה דומה לריאל. הוולשי, שנחת במדריד מטוטנהאם תמורת 101 מיליון אירו, הגיע למועדון בגיל 24, בשיא הקריירה ואחרי עונה פנטסטית בפרמייר ליג בה כבש 21 שערים ובישל תשעה. סך הכל שיחק בייל 215 משחקים במדי התרנגולים, בהם כבש 59 שערים ובישל 58. אדן הזאר הגיע לבלאנקוס בגיל 28 אחרי עונת שיא בצ'לסי בה כבש 16 שערים ובישל 15. סה"כ שיחק הזאר 352 משחקים במדי צ'לסי בהם כבש 110 שערים ובישל 92.

הנתונים של השניים בפרמייר ליג דומים. אך כשמסתכלים על המספרים של השניים בריאל מדריד - ההבדל הופך משמעותי. ב"אס" ערכו השוואה בין שני הקיצוניים של מדריד הנחשבים לאכזבות בעיר הבירה של ספרד, והשוו את המספרים שלהם אחרי עונה וחצי במועדון. המספרים לפניכם.

שערים ובישולים? אפילו לא קרובים
בעונה וחצי הראשונות שלו בריאל מדריד כבש גארת' בייל 32 שערים. אדן הזאר לעומתו, כבש שלושה בלבד.
להגנתו של הבלגי יאמר כי הוא שיחק 33% מהדקות בעונתו הראשונה, ובחצי העונה הזו שיחק בסך הכל 16%, רוב החיסורים עקב פציעות. הוולשי לעומתו שיחק משמעותית יותר - בעונתו הראשונה שותף בייל ב-59% מהדקות ובעונתו השניה ב-78%. בסיכום כללי, אדן הזאר שיחק עד כה ב-28% מהדקות האפשריות במדי ריאל מדריד, גארת' בייל לעומתו שותף ב-43% עד ששוחרר בקיץ.

כסף? הבעיה דומה
שני השחקנים זכו לחוזים דומים במדריד - 15 מיליון אירו לעונה, שבפועל עולים לריאל 30 מיליון יורו בגלל ענייני מיסוי. בעונה שעברה עלו למועדון השניים 60 מיליון יורו - מעל ל-13% משכר השחקנים במועדון.
התפוקה של השניים בעונה שעברה הסתכמה ב-3 שערים ו-8 בישולים בליגה ב-32 הופעות של השניים יחדיו.

לאחר שהשאילו את בייל לטוטנהאם תמורת 28 מיליון אירו ופתרו, לפחות זמנית את "בעיית בייל", במדריד מודאגים מירידת הערך של אדן הזאר. הבלגי, שכזכור הגיע למועדון תמורת 115 מיליון אירו, איבד חלק משמעותי משוויו. הקיצוני שווה היום 50 מיליון אירו, ובגיל 30 נראה כי המגמה תמשיך להיות כלפי מטה.
העונה הקרובה תהיה משמעותית במיוחד עבור הזאר וריאל מדריד, שתרצה להתחיל לקצור דיבידנדים מהשקעתה, לפני שזו תהפוך להפסדית לחלוטין.