הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ג'ורג' אלאבה: "כלום לא סגור עם ריאל"

האב הכחיש סיכום, אך הצדדים קרובים. וגם: הבעיות הכלכליות

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.01.21 - 14:46

אז איפה דויד אלאבה ישחק בעונה הבאה? אם תשאלו את אביו וסוכנו של הכוכב האוסטרי, ג'ורג' אלאבה, למרות הדיווחים בספרד, כלום עדיין לא סגור בנוגע לעתידו של בנו, והוא אמר לכתב "בילד", כריסטיאן פאלק: "כלום עדיין לא סגור עם ריאל מדריד, ושום דבר לא נחתם. יש עוד מועדונים שמעוניינים".

כזכור, למרות שעדיין לא ברור איך העונה של ריאל מדריד תסתיים, נראה שכבר ברור מי היא רוצה שיהיה הרכש הראשון בקיץ הקרוב, וב"מארקה" פורסם אמש שדויד אלאבה, שיסיים את חוזהו בבאיירן מינכן, יהפוך לשחקן הבלאנקוס החל מה-1 ביולי, לאחר שסגר את תנאיו במועדון מבירת ספרד.

זו אינה הפעם הראשונה שהתקשורת הגרמנית מכחישה דיווח של "מארקה" בנוגע לאלאבה, לאחר שרק לפני כשבועיים, פורסם בעיתון המדרידאי שהסיכום בין אלופת ספרד לאוסטרי הוא עניין "מיידי", דיווח שזכה להכחשות ב"בבילד" וב"סקיי גרמניה". עם זאת, למרות דבריו של אלאבה האב, ב"בילד" נכתב כי ריאל מדריד היא עדיין הקבוצה שמובילה במירוץ אחר שירותיו של אלוף אירופה. 

על פי הדיווח הספרד, הכוכב האוסטרי יחתום על חוזה לארבע שנים, תמורת שכר שנתי של 12 מיליון יורו, כך שיחד עם מיסים ועלויות נוספות, העסקה הכוללת תעלה לריאל מדריד כ-80 מיליון יורו במהלך השנים הקרובות. גם בתקופת קורונה, אפשר לומר מדובר בעסקה לא רעה בכלל עבור בלם פותח אלופת אירופה, שבגיל 28 שוויו מוערך ב-65 מיליון יורו.

לפי "מארקה", בריאל מדריד בכל מקרה מתכננים להתחזק בבלם בקיץ הקרוב. לעומת אלאבה, לשם השוואה, אדר מיליטאו עלה לבלאנקוס 50 מיליון יורו, ועדיין לא ממש הצליח להשתלב במרכז ההגנה של זינדין זידאן. גם פאו טורס מוויאריאל, שהוזכר כמועמד ללבוש לבן בעונה הבאה, אמור היה לעלות כ-50 מיליון יורו, בנוסף כמובן לשכרו.

בריאל מדריד עקבו אחרי מצבו של האוסטרי בבאיירן, ולפחות לפי "מארקה", הצליחו לסכם עם אביו ועם סוכנו פיני זהבי את תנאיו בהעברה חופשית. עוד נכתב כי אלאבה היה מחוזר בידי מנצ'סטר סיטי, ליברפול, יובנטוס וצ'לסי, אך בסופו של דבר השחקן בחר בקבוצה הספרדית, שבמדיה הוא רוצה לשחק כבר מספר שנים. 

אגב, זו אינה הפעם הראשונה שהבלאנקוס מוצאים מציאות בבוואריה, לאחר שב-2014 היא צירפה את טוני קרוס. הקשר הגרמני אומנם לא הגיע ללא תמורה, אך נרכש תמורת 25 מיליון יורו בלבד, מחיר משתלם במיוחד לכל הדעות.

ואכן, בצל הנזקים הכלכליים שהביא איתו משבר הקורונה, אין ספק שבמדריד חייבים למצוא פתרונות משתלמים אם תרצה לצרף רכש נוסף. "ריאל מדריד חושבת על ארלינג הולאנד וקיליאן אמבפה, אבל הארנק שלה לא מאפשר את זה", דיווח הלילה העיתונאי הבכיר ז'וזפ פדררול. עוד הוסיף אם תחליט למכור את אמבפה בקיץ הקרוב, פאריס סן ז'רמן תדרוש עליו 150 מיליון יורו, סכום שלא בטוח שריאל מדריד תוכל לאפשר לעצמה, כך שיותר סביר שבדומה לאלאבה, הצרפתי יגיע בתום חוזהו ב-2022.

עוד פורסם כי בהתאם למצב הכלכלי בעקבות משבר הקורונה, הקיצוץ בשכר השחקנים שתוכנן ל-10% עשוי לגדול ל-25%, ויהיה מעניין לראות איך הדבר יתקבל בקרב סגל אלופת ספרד. בנוסף, לא מן הנמנע שהמועדון ימכור שחקנים בקיץ הקרוב.