הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מגניבה לבדיחה: הנפילה של סמואל אומטיטי

בהתחלה אומטיטי הזכיר את פויול, בהמשך הוביל את צרפת במונדיאל אך הפציעה סימנה את תחילתו של הסוף: הבלם הטוב בעולם הפך לבור בהגנה. על קריירה מבטיחה שהתרסקה

אסף לירן
אסף לירן  13.02.21 - 12:47
(GETTY)
(GETTY)

כשרוס נשלח לסידורים לרגל חתונתו בסדרה "חברים", צ'נדלר מזהה הזדמנות שהוא לא יכול לפספס. אבל מה שמתחיל כניסיון להתבדח על חשבון חברו, הופך לחיקוי גרוע במיוחד (ומעולה) של הצלפת שוט. לג'ואי זה מספיק כדי להתערב, ולבסוף הוא גם צועק: "אתה לא יכול לעשות שום דבר!".

סמואל אומטיטי הוא לא צ'נדלר, אבל שני עשורים וקצת לאחר מכן, קשה לדמיין דרך טובה יותר אותו בגירסת 2021.

ואיזה הבדל מאותו ערב באוקטובר 2016, כשבארסה חגגה את זכייתו של לואיס סוארס בנעל הזהב עם ארוחה קבוצתית שבה כל האקשן התנקז לשולחן אחד. זה של ניימאר, ראפיניה ואומטיטי, שלא יכול היה להפסיק לצחוק. זה קרה רגע אחרי שראפיניה שלף את הפלאפון שלו והציג תמונה שבה השיער של פויול הוצמד בפוטושופ לפניו של הבלם הצרפתי.

הווידאו הזה של השלושה עשה את דרכו לרשתות החברתיות במהירות, אבל בעונה ההיא - הראשונה של אומטיטי בבארסה - ובמיוחד בזו שאחריה, זה הפך ליותר מבדיחה בין השחקנים. הרכש מליון גרם לאוהדים לשפשף את העיניים שוב ושוב וההחתמה שלו הייתה בגדר גניבה. בארסה, כך התברר, קיבלה מתנה מהשמיים. וגם אם אף אחד לא העז לומר שקם יורש לפויול, החלום על מציאת בלם העתיד הפך מציאותי יותר ויותר.

אבל זה העניין עם חלומות. יש את הקטע שלפעמים הם מתנפצים לך בפנים. ובקיץ 2018, כשאומטיטי הוכיח שהוא אחד הבלמים הטובים בעולם - אם לא הטוב מכולם - ועזר לנבחרת צרפת לזכות במונדיאל, היה לזה מחיר. מה שהיה אמור להיות ציון דרך אדיר בדרך לקריירה, הפך לרגע שבו הכל החל בצניחה חופשית לבור בלי תחתית. התרסקות מפוארת שכזו באמת שכמעט ולא רואים.

כי אם במונדיאל התלהבו מהיכולת של אומטיטי והדימיון לפויול בשער שכבש בחצי הגמר, אחריו הוא הזכיר את הקפטן המתולתל רק בפציעות. ובמקום לדבר על עוד תיקול בטיימינג מושלם, אומטיטי מצא את עצמו בכותרות בגלל סירובו לעבור ניתוח ופציעה שנמשכה הרבה יותר מדי.

אי אפשר שלא לתהות איך הייתה מתפתחת הקריירה של אומטיטי - והעתיד של בארסה - אם הפציעה ההיא הייתה מטופלת כמו שצריך. אבל שנתיים וחצי לאחר מכן, מהבלם האדיר ההוא לא נותר כמעט כלום. הוא נראה כמו פרק של "חלום עליכם" שיצא מכלל שליטה, וחלקי הגוף שלו הופכים פאזל של 1,000 חלקים למשחק ילדים.

עצוב לראות את אומטיטי הנוכחי. ואם לא הספיקו זוועות השבוע האחרון, הגיע הביקור בסביליה והמפגש עם ז'ול קונדה, שאחראי על ספוילר לעומקו של הבור. של אומטיטי ולא פחות מזה - של בארסה. מצד אחד בלם כבד ואיטי שאפילו מקריאת המשחק שלו כבר לא נותר זכר, ומנגד כישרון עולה בן 22, מהיר וטכני. נו, בדיוק כמו שהיה אומטיטי. פעם. מזמן.

מספיק היה לשים לבארסה מראה מול העיניים וללחוץ פליי על צחוק מרושע ביוטיוב, וזה היה פחות עוקצני. והשער הזה, רק כדי להזכיר, הובקע על ידי אחד הבלמים הכי טובים שיש לצרפת להציע. לא חלוץ, לא קשר. רק בלם.

ואוטוטו מגיע המפגש עם החלוץ הכי טוב שלה.