"תפקיד ניהולי לג'ורדי, אם לאפורטה ייבחר"

אקס מכבי יצטרף לצוות של הנשיא. וגם: לקראת בארסה-סביליה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  03.03.21 - 06:21
תחילת כתבה

על רקע פרשת "בארסה-גייט" והבחירות המתקרבות לנשיאות המועדון, בספרד דיווחו הלילה (בין שלישי לרביעי) על כך שאם חואן לאפורטה ייבחר לנשיא ברצלונה, ג'ורדי קרויף, אקס מכבי תל אביב ובנו של אגדת המועדון יוהאן, יקבל תפקיד ניהולי בכיר. לפי הפרסום, ישנם 95 אחוזים שההולנדי ימונה למזכיר הטכני ויהיה אחראי על הניהול הספורטיבי.

בתוך כך, בימים שבהם היא מנסה לחזור למוטב - על המגרש ומחוצה לו (בשבוע הבא ייערכו הבחירות לנשיאות) - העבר שב לרדוף את ברצלונה. ז'וספ מריה ברתומאו, הנשיא לשעבר, וכן בכירים נוספים לשעבר בצמרת המועדון, נעצרו על ידי המשטרה ונלקחו לחקירה במסגרת פרשת "בארסה-גייט".

בצל החדשות הלא-שגרתיות האלה, ברצלונה ערכה את הכנותיה למשחק הגומלין מול סביליה בחצי גמר הגביע (0:2 לאנדלוסים במשחק הראשון), ורונאלד קומאן התבקש להתייחס גם לאירועים שמחוץ למגרש. "ברור שזה לא מוסיף לתדמית המועדון", הודה המאמן ההולנדי, ושמר על ג'נטלמניות: "אני מרגיש רע עבור ברתומאו. בשבילי, הוא תמיד היה אדם יוצא מהכלל".

בתוך כך, בתקשורת הקטאלונית סיפקו מבט אל העונשים שעלולים להיגזר על ברתומאו, אם יימצא אשם. הנשיא לשעבר שוחרר בינתיים לביתו והוא מחכה בשלב זה לראות אם יוגש נגדו כתב אישום. על כל פנים, אלה העונשים שעל הפרק: העונש על מנהל לא תקין הוא בין שנת מאסר אחת לשלוש שנים; העונש על שחיתות הוא בין 8 חודשים ל-4 שנים.

וכעת לכדורגל. אחרי שניצחה 0:2 את סביליה ברמון סאנצ'ס פיחואן במסגרת הליגה, בארסה זקוקה לתוצאה כזו לפחות (תוצאה כזו תכפה הארכה) גם ברביעי בערב - הפעם בקאמפ נואו.  "הביטחון שלנו גדל אחרי הניצחון בשבת, אבל אנחנו נצטרך לספק משחק טוב יותר כדי להעפיל לגמר. עם זאת, דבר בלתי אפשרי עבורנו", הבהיר קומאן.

החדשות המפתיעות לקראת המשחק הגיעו מכיוונו של פדרי: הקשר הצעיר, שהוחלף במשחק בשבת מול סביליה לאחר 71 דקות בשל פציעה, אובחן כמי שעשוי להיעדר כשבועיים, אבל הבוקר חזר להתאמן - וייתכן כי בכל זאת ישתתף בחצי הגמר מחר. המאמן, רונאלד קומאן, התייחס לעניין במסיבת העיתונאים: "אלה דברים שאי אפשר להסביר. הוא עבר אימונים אישיים, וזה נראה כאילו אין לו בעיות. יכול להיות שהוא באמת יהיה בסגל".

בשבוע הבא, כאמור, ייערכו הבחירות לנשיאות בברצלונה, ולאחר שייבחר נשיא חדש - גם עתידו של קומאן יעמוד במוקד העניינים. ההולנדי התייחס לכך ואמר: "כרגע עדיין לא דיברתי עם אף אחד, אנחנו צריכים לחכות לנשיא החדש ואז נדבר כמובן. אם אותו אדם לא רואה את העתיד יחד איתי, אז תהיה לנו בעיה - שכן יש לי חוזה לעונה נוספת".